Nowa obsada spektaklu

Dla najmłodszych słuchaczy Polskie Radio przygotowało kolejną odsłonę cyklu "Zorka Dziewczynka z Gwiazd". 22 i 23 listopada o godz. 11.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbędą się spektakle pt. "Narodziny świata". W roli tytułowej Zorki zadebiutuje Barbara Kurdej-Szatan.

Aktorce towarzyszyć będą niezwykle utalentowani muzycy, m.in. Kasia Stankiewicz. Muzyczne spotkania poprowadzi Katarzyna Stoparczyk, znana z _MG_2176Trójkowej audycji "Dzieci wiedzą lepiej".

W listopadowy weekend Polskie Radio zaprasza na artystyczną przygodę z Zorką, tym razem pod hasłem "Narodziny świata". Uczestników czeka niezwykła wędrówka poprzez najpiękniejsze mity, baśnie i legendy. Towarzyszyć im będzie Zorka Dziewczynka z Gwiazd (w tej roli Barbara Kurdej-Szatan), przepiękna muzyka klasyczna i etniczna, a także bohaterowie kultowej audycji radiowej Trójki "Dzieci wiedzą lepiej".

Skąd się wzięła Zorka? Dziewczynka z Gwiazd jest urocza, delikatna, z burza snieznobiałych dredów na dzieciecej główce. W kieszeniach ma okruszki gwiezdnego pyłu, bo własnie spadła z nieba na mrugajacej gwiazdce. Teraz czeka na Ciebie, aby móc przyjrzeć Ci się z bliska. A może nawet... zaprzyjaźnić? Zaprowadzi Cię do niej przepiękna muzyka z najbardziej odległych zakątków świata, ale także ta, którą stworzyli najwięksi mistrzowie wszech czasów: Bach, Verdi, Haendel, Mozart, oraz ciekawość świata, którą Ty z pewnością w sobie masz.

Organizatorem spektakli jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

Bilety są dostępne na stronie: sklep.polskieradio.pl <http://sklep.polskieradio.pl/Category/84-koncerty-bilety.aspx> lub na godzinę przed koncertem w kasie Studia.

"Zorka Dziewczynka z Gwiazd"

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego

ul. Modzelewskiego 59 , 00-977 Warszawa

22 i 23 listopada, godz. 11.00(-)
Materiał Organizatora
13 listopada 2014