Nowy sezon w Grotesce

Przygotowania do sezonu trwają. W Teatrze pracujemy nad montażem nowego sprzętu oświetleniowego, dźwiękowego i multimedialnego. Tuż po wakacjach zaprosimy Was do Sali Teatralnej, wyposażonej w nowoczesny i niezbędny do podniesienia jakości naszych spektakli, sprzęt - czytamy w zapowiedziach.

W tym sezonie mocno stawiamy na Scenę dla Dorosłych. Oprócz kultowych już spektakli do Groteski wraca uwielbiany przez publiczność "Kandyd czyli Optymizm".

Przedstawienie zabawne i wieloznaczne, które bez problemu można odnieść do czasów współczesnych. Spektakl otrzymał nagrodę GRAND PRIX Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie w październiku 2005 r.

___

Głośnym echem odbije się także kontynuacja nowego, zapoczątkowanego w ubiegłym sezonie, cyklu Scena Mistrzów:

13 października 2018, g. 19.00

"UDRĘKA ŻYCIA", Teatr Narodowy z Warszawy(z udziałem Anny Seniuk, Janusza Gajosa, Włodzimierza Pressa)

___

2 listopada 2018, g. 19.00

MAREK PIEKARCZYK i Przyjaciele - "Zaduszkowy koncert specjalny"

___

25 listopada 2018, g. 19.00

ANDRZEJ GRABOWSKI "Żywot człowieka zabawnego" - program kabaretowy

___

30 listopada 2018, g. 19.00

MAREK PIEKARCZYK Akustycznie - koncert

19 stycznia 2019, g. 19:00 „Kot", premiera Teatru Groteska

Jednocześnie kontynuowane będą spotkania w ramach KODU MISTRZÓW:
#GramyPoMistrzowsku

12 października - spotkanie z Anna Seniuk

17 października - 40. Kod Mistrzów, benefis Katarzyny Gaertner, z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej

Nie zapominamy też o najmłodszych! Do Groteski wracają uwielbiane i dawno niegrane spektakle:

"Szpak Fryderyk czyli bajka o szczurach" to krótka opowieść o ludzkich uprzedzeniach, ale przede wszystkim o poszukiwaniu dobra, które w każdym z nas drzemie. Na strychu kamienicy dochodzi do starcia dwóch charakterów. Pan Huber - wielbiciel wszelkiego ptactwa, zostanie zmuszony stawić czoła szalonej Pani Maier, która w zaciszu swojej piwnicy hoduje szczury. Awantura o te pozornie nieprzyjemne zwierzęta, przerodzi się w fascynującą historię o bezinteresownej dobroci, a nawet i przyjaźni, a nic tak dobrze nie zbliża ludzi jak wspólna zabawa w teatr... i oczywiście śpiewanie w duecie.

"Towarzystwo pana Brzechwy"

Bohaterem przedstawienia jest dzielny i utalentowany chłopiec Tomek Drops. Wysłany przez starszych braci w świat, decyduje się spełnić swoje marzenia i zakłada wędrowny teatr. Po drodze spotka: Bociana, Myszkę, Wiewiórkę, Ślimaka i Stonogę - zwierzątka, które wstępują do jego grupy aktorskiej. Reżyser Tomek i jego aktorzy odnoszą olbrzymie sukcesy. Przedstawienie mądre, dowcipne, oparte na znakomitej literaturze Jana Brzechwy, pełne doskonałych wierszy i piosenek.

"Tańcowały dwa Michały"

Dynamiczny, Roztańczony i rozśpiewany spektakl oparty na znakomitej twórczości dla dzieci Juliana Tuwima. Wraz z dwoma głównymi bohaterami Dużym i Małym Michałem wyruszymy na spotkanie z szeregiem postaci występujących w znanych każdemu dziecku i dorosłemu wierszach m.in.: "Dwa Michały", "Abecadło", "Rzepka", "Ptasie radio", "Zosia Samosia" czy "Słoń Trąbalski". Kolorowe kostiumy, piękne i świetnie animowane lalki i maski - powstał spektakl komiczny w ruchu i działaniu. Zapraszamy do wspólnej zabawy w pełnym humoru, a przy tym życiowej mądrości świecie wierszy Juliana Tuwima.

Gdy już zabrzmi pierwszy szkolny dzwonek, najmłodsi z utęsknieniem będą czekać na koniec tygodnia. W tym samym czasie Groteskę opanują bohaterowie najlepszych i najbardziej lubianych dziecięcych spektakli. Jesienne weekendy będzie można spędzić w towarzystwie Ani z Zielonego Wzgórza, wesołych przyjaciół Tomka Sawyera czy "Pięknej i Bestii". W soboty i niedziele zatańczą też dla Was Dwa Michały, Szpak Fryderyk opowie bajkę o szczurach, Doktor Dolittle przedstawi Wam swoje zwierzęta, a Pechowy Nosorożec zechce, byście go pocieszyli.

W Grotesce nie będziecie się nudzić!

A już pod koniec listopada dzieci i młodzież zaprosimy na zupełnie nowy, ciekawy spektakl: "Dwanaście prac Heraklesa", premiera: 24 listopada 2018, g. 18.00.

"Drzwi Groteski po raz pierwszy w nowym sezonie otworzą się dla publiczności już 2 września.Aleksandra Karkos-Płaszczyk
Materiał Teatru
9 sierpnia 2018