Nowy sezon w Teatrze Groteska

„Tętniący życiem teatr, radość i zadowolenie widzów ponownie zagościły w Grotesce i są to dla nas dowody jak ważne miejsce na mapie kulturalnej Krakowa tworzymy. Tym bardziej miło jest nam zaprosić Państwa na spektakle w nowym sezonie, który otwarliśmy już w sierpniu” – mówi Zastępca Dyrektora ds. Administracyjno-Prawnych Ewa Wajda.

Nowy repertuar jest już dostępny na stronie internetowej oraz w tradycyjnej formie drukowanej. Teatr Groteska nie zwalnia tempa, przygotował dla swoich Widzów bogatą ofertę kulturalną. Będzie można zobaczyć klasyczne teksty w niepowtarzalnej oprawie plastycznej. Najmłodszych rozbawią między innymi „Trzy świnki" i „Pchła Szachrajka", a uczniów szkół podstawowych „Przygody Tomka Sawyera" i „Ania z Zielonego Wzgórza". Rusza także scena dla dorosłych, których 19 września zapraszamy na „Dzienniki Gwiazdowe" Stanisława Lema.

Największą atrakcją nowego sezonu będzie niewątpliwie długo oczekiwana premiera „Niesamowitych przygód 10 skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" w reż. Lecha Walickiego. Niezwykła historia o lekkim zabarwieniu kryminalnym zaskoczy widzów wielością wątków, postaci i charakterów. Groteskową adaptację uwielbianej przez dzieci twórczości Justyny Bednarek wzbogacą: scenografia Małgorzaty Zwolińskiej i choreografia Macieja Florka.

Z myślą o naszych Widzach przygotowaliśmy także ofertę specjalną: „Teatr na wyłączność". To unikatowa okazja, żeby w dobie ograniczeń sanitarnych w pełni bezpiecznie cieszyć się teatrem. Oferujemy możliwość zamówienia wybranego spektaklu spośród ośmiu tytułów - takich jak „Tańcowały dwa Michały" lub „Nie płacz, Koziołku" - w dowolny dzień roboczy. Szczegółowa oferta dostępna na stronie www.groteska.pl.

W nowym sezonie planowane są liczne warsztaty plastyczne i teatralne dla dzieci i młodzieży, a także szkolenia dla nauczycieli. Nie zabraknie uwielbianych przez publiczność spotkań w ramach Kodu i Sceny Mistrzów. Zapraszamy!

Promocja: 12 663 48 22 wew. 257

Teatr na wyłączność: 12 663 48 22 wew. 238

Biuro Obsługi Widza: 12 663 48 22 wew. 238, 244, 258(-)
Materiał nadesłany
20 sierpnia 2020