O spektaklu ...

"Gorące lato w Oklahomie" to spektakl oparty na dramacie "Sierpień" autorstwa Tracy Lettsa. To jedna z najciekawszych współczesnych sztuk anglojęzycznych.

Od światowej premiery w 2007r. święci triumfy na prestiżowych amerykańskich i angielskich scenach, a liczne nagrody, m.in. nagroda Pulitzera i nagroda za najlepszą nową sztukę na Broadway\'u, plasują autora w czołówce współczesnych dramaturgów.

Sztuka Lettsa to wielopokoleniowa saga rodzinna, na pograniczu epickiej tragedii i czarnej komedii, opisująca niespełnione marzenia, pełne sekretów i konfliktów relacje trzech pokoleń klanu Westonów. Pewnego upalnego letniego wieczoru w tajemniczych okolicznościach znika głowa rodziny Westonów. Kiedy z tego powodu do gniazda rodzinnego zjeżdżają się wszyscy krewni, na jaw wychodzą długo skrywane rodzinne tajemnice.

"Niezwykłe osiągnięcie dramaturgiczne: tragikomiczny portret surowego kraju i jeszcze surowszych ludzi - Time Out New York

"To sztuka, jaką O\'Neill napisałby dziś. Lettsowi udało się nadać sztuce wzniosłość, jaka cechowała najwybitniejsze dramaty złotych lat pięćdziesiątych, a jednocześnie stworzyć coś zupełnie nowego." - New York Magazine.oprac. mo
Materiały Teatru
26 maja 2011