O spektaklu...

W najbliższy czwartek, 26 kwietnia, najnowsza premiera Teatru. "Instynkt gry" (adaptacja Bernharda Studlara) na podstawie głośnej powieści Juli Zeh w opracowaniu i reżyserii Waldemara Zawodzińskiego to spektakl dyplomowy studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leon Schillera w Łodzi, który powstaje we współpracy z Teatrem im. S. Jaracza.

Polską prapremierę "Instynktu" gry w wykonaniu młodych aktorów będzie można zobaczyć
na Małej Scenie, także w ramach XXX Festiwalu Szkół Teatralnych.

Ada i Alev – uczniowie niemieckiego gimnazjum. Niebezpiecznie błyskotliwi, cyniczni i wyrachowani. Męczy ich zakłamana poprawność i słabość wszystkich dookoła. Są spragnieni satysfakcji i ekscytujących doświadczeń. Seks? Był emocjonujący co najwyżej dla ich rodziców. Wymyślają nowy sposób życia. „Żądza gry zastępuje potrzeby religijne, opanowuje giełdę, politykę, sale sądowe, świat prasy, i to ona od chwili śmierci Boga utrzymuje nas mentalnie przy życiu.” A przede wszystkim – gra porządkuje świat i daje władzę. Choćby za cenę ludzkiej godności.

Jeśli chcesz wygrać, a walka toczy się o śmierć i życie, musisz zapomnieć o idealistycznych przekonaniach. Pamiętaj, że przedstawiciele pokolenia no-thing to wytrawni i całkowicie bezwzględni gracze.(-)
Materiały Teatru
26 kwietnia 2012
Spektakle
Instynkt gry