O tęsknotach, lękach i nadziejach

Na tle współczesnych wydarzeń, podważających znany nam obraz świata, wspólnie z bohaterkami i bohaterami dramatu Czechowa udajemy się w wewnętrzną podróż do rozpoznania: swojej sytuacji, pragnień, marzeń i możliwości.

Przez tekst Trzech Sióstr, fragmenty prozy Musila, wywiady z uchodźczyniami wojennymi z Ukrainy i improwizacje aktorskie próbujemy spojrzeć na sytuację pokolenia obecnych dwudziesto i trzydziestolatków, w momencie ich wchodzenia w dorosłość, kształtowania życia i przestrzeni wokół siebie.

Coraz silniej da się wyczuć w otaczającej nas rzeczywistości potrzebę redefiniowania i jasnego określenia wartości. To pragnienie staje się siłą napędową politycznych populizmów, tęsknotą za przeżyciem wspólnotowym a na głębszym poziomie może ono być zalążkiem marzycielstwa, utopistycznych tęsknot, albo fatalistycznych przewidywań - upraszczających nieuchwytny obraz rzeczywistości. Świat zdaje się odpowiadać na te tęsknoty w dramatyczny sposób. Nasz spektakl jest próbą przejrzenia się w tych tęsknotach, lękach i nadziejach, możliwie bez fałszu.

Premiera: 18 lutego 2023
Pokaz na 41. Festiwalu Szkół Teatralnych: 13 maja 2023Franciszek Szumiński
Materiał PWSFTviT
13 maja 2023