Oboje grają

Przewrotna historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle.

Jeden wieczór z życia Lisy i Gellesa, małżeństwa z piętnastoletnim stażem. Gelles dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta. Lisa stara się przywrócić mężowi pamięć. Opowiada mu, kim był, jak się zachowywał, czym się zajmował, budzi wspomnienia wspólnie spędzonych chwil.

Ale w tych próbach przywrócenia pamięci idealizuje go, kreuje uosobienie swoich pragnień i tęsknot, przeciwstawienie zapomnianej przez męża przeszłości. Gelles słucha uważnie. Nie przyznaje się, że amnezja cofnęła się i, jak żona, stara się ugrać swoje na udawanej utracie pamięci. Chce się dowiedzieć prawdy o Lisie. Oboje więc kłamią. Oboje grają. Grają, by odrodzić własne małżeństwo po latach. Obsada: Katarzyna Herman, Redbad Klijnstra; Przekład: Barbara Grzegorzewska; Reżyseria: Marek Pasieczny; Scenografia i kostiumy: Katarzyna Stochalska; Opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny.

Małe Zbrodnie Małżeńskie Eric-Emmanuel Schmitt Teatr Praga - Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa. Premiera: 27 października, godz. 20.00. Spektakle: 28, 30 października, godz. 20.00, 29  października, godz. 21.00. Wstęp biletowany.(-)
Materiały Teatru
20 września 2012