Obrazy słowem tkane

Już czwarty raz opowiadacze z różnych stron świata odwiedzą Warszawę, by porwać publiczność w świat baśni, legend i magicznych opowieści

Zgodnie z tematem tegorocznego festiwalu – „Miasto – korzenie i sny” – artyści powiodą słuchaczy po miejskich przestrzeniach Wschodu i Zachodu.

– Codzienne przedpołudniowe spotkania zarezerwowano dla dzieci –wyjaśnia Jarek Kaczmarek z organizującej wydarzenie Grupy Studnia O.

Najmłodsi widzowie odbędą podróż przez rytmy, języki i kontynenty, nieco starsi posłuchają orientalnych legend i z opowiadaczami snuć będą wspomnienia o swoich przodkach. Na skrzydłach chińskich bajek trafią do Państwa Środka, by dowiedzieć się, jak wygląda w nim życie ich rówieśników.

Popołudniowe i wieczorne spektakle przeznaczone są dla dojrzałej publiczności. Prowadzeni przez artystów słuchacze przemierzą niejedną miejską ścieżkę.

– Odwiedzimy m.in. starożytny Sasun, zagubimy się w labiryncie uliczek Bagdadu i sprawdzimy, jakie tajemnice kryją się w mrocznych zaułkach czeskiej Pragi – zdradza opowiadacz. – Spojrzymy także na naszą stolicę z nieco innej niż zwykle perspektywy. A kiedy nadejdzie Noc Opowieści, otworzymy się na kontakt z przodkami i wspólnie – zaklęciami, pieśniami, rytmami, historiami – będziemy wywoływać duchy i tańczyć z nimi w rytmie samby.

środa (4.11), godz. 11
Jak Bum-cyk-cyk szukał Muzyczki, dzieci od 1 do 4 lat z opiekunami

czwartek (5.11), godz. 11
Orientalny dywan bajek, od lat 5

piątek (6.11), godz. 11
Tam, gdzie liść znalazł swojego konia. Bajki chińskie, dzieci od lat 10

sobota (7.11), godz. 11
Duch dziadka i inne historie, od lat 4

sobota (7.11), godz. 22.30
Noc Opowieści z udziałem wszystkich gości festiwalu, dla starszych dzieci i dorosłych

niedziela (8.11), godz. 11
Jak Bum-cyk-cyk szukał Muzyczki dzieci od 1 do 4 lat z opiekunami

4. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania Studnia Opowieści, Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1, bilety: spektakle dla dzieci: 20 zł (rodzinny), spektakle wieczorne: 20 zł, Noc Opowieści: 30 zł, karnet: 180 zł, rezerwacje: tel. 0506 738 207, środa (4.11) – niedziela (8.11), program: www.studnia.orgAntonina Rogala
Rzeczpospolita
30 października 2009