Opera Krakowska zaprasza

W nadchodzącym czasie w Operze Krakowskiej odbędą się dwa ważne i ciekawe wydarzenia.

W niedzielę (21.04 o godz. 18.00) Opera zaprasza na na "INSPIRACJE - ORFEUSZ I EURYDYKA". Spotkanie z Giorgią Madią i Bruno Schwenglem będzie okazją, aby posłuchać o pracy nad naszą nadchodzącą premierą (27.04) - spektaklu baletowo-opeorwego pt. "Orfeusz i Eurydyka" Ch. W. Glucka.

W poniedziałek (22.04) jubileusz niezapomnianej Jadwigi Romańskiej. Specjalnie dla primadonny wystąpią artyści Opery Krakowskiej. Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu Viva Opera!


Podczas niedzielnego spotkania z cyklu INSPIRACJE wśród zaproszonych gości znajdą się znakomici artyści europejskiej klasy - Giorgio Madia choreograf i reżyser najnowszej premiery Opery Krakowskiej „Orfeusz i Eurydyka"Ch. W. Glucka (27 kwietnia 2013) oraz Bruno Schwengl, który przygotowuje scenografię i kostiumy w tym spektaklu. Spotkanie poprowadzi redaktor Justyna Nowicka.

Cykl spotkań „INSPIRACJE" to projekt, który Opera realizuje od 2009 roku. Spotkania zawsze są okazją do rozmowy z realizatorami i artystami na temat pracy nad spektaklem, przygotowań do premiery i specyfiki pracy teatru muzycznego. Spotkania są kierowane do wszystkich, których interesuje proces powstawania inscenizacji, refleksje jej twórców na temat interpretacji danego dzieła operowego oraz trudności i radości pracy nad powstawaniem spektaklu. 

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Kameralnej.
Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które od 16 kwietnia będą do odbioru w Kasie Opery

***

22 kwietnia Opera Krakowska rozpoczyna cykl koncertów-spotkań pt. „Viva Opera!", który będzie poświęcony wielkim twórcom teatru. Zainauguruje go spotkanie jubileuszowe z Jadwigą Romańską. Świętować będziemy 85. rocznicę urodzin primadonny Opery Krakowskiej. Ta wielka artystka jest często nazywana Gildą stulecia i niezapomnianą Butterfly.

W części oficjalnej jubileuszu przy akompaniamencie Olhi Tsymbalyuk (fortepian) wystąpią soliści Opery – Monika Korybalska, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Bożena Zawiślak-Dolny oraz Andrzej Biegun, Krzysztof Kozarek i Tomasz Kuk. W prezencie dla jubilatki wykonają muzykę, która im „w duszy gra" – arie i piosenki kabaretowe.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można odbierać
w Kasie Opery od 10 kwietnia br.

 

 (-) (-)
Materiał Opery
19 kwietnia 2013