Otwarcie sezonu prezydenckiego

Od 1 lipca do 31 grudnia 2011 roku Polska po raz pierwszy przewodniczy pracom Rady Unii Europejskiej. Prezydencja jest okazją do budowania wizerunku państwa, które ją sprawuje. To niepowtarzalna szansa zakomunikowania światu współczesnej Polski. Także jej oblicza teatralnego, w tym sztuki lalkarskiej - współczesnej formy teatru animacji, teatru wizualnego, teatru przedmiotu, aktora i nade wszystko lalki.

2 września o godzinie 18.00 Białostocki Teatr Lalek zainauguruje nowy 2011/2012 sezon teatralny. Będzie on przebiegał w rytmie Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. W ciągu trzech weekendowych dni aktorzy BTL-u pokażą niemal wszystkie spektakle, które w następnych miesiącach będą prezentowane w Kijowie, Moskwie, Mińsku i Madrycie.

Będzie to jednocześnie wielkie otwarcie sezonu teatralnego, w którym w repertuarze teatru pojawi się kilka kolejnych spektakli powstających w międzynarodowych koprodukcjach: m.in. polsko-rosyjskiej (Romeo i Julia), polsko-włoskiej (Antygona) i polsko-amerykańskiej (Czarne ptaki Białegostoku).

Oto program lalkowego festiwalu BTL:

2 IX, g. 18.00 – Lis Marty Guśniowskiej w reż. Piotra Tomaszuka
2 IX, g. 20.00 – Valérie Vitězslava Nezvala w reż. Alain Lecucqu’a
3 IX, g. 16.00 – Pod-Grzybek Marty Guśniowskiej w reż. Krzysztofa Raua
3 IX, g. 18.00 – Fasada w reż. Dudy Paiva
4 IX, g. 11.00 – Pod-Grzybek Marty Guśniowskiej w reż. Krzysztofa Raua
4 IX, g. 18.00 – Marsz, marsz Gombrow…ski wg Witolda Gombrowicza w reż. Christopha Bochdansky’ego
4 IX, g. 20.00 – Biegun Vladimira Nabokova w reż. Ewy Piotrowskiejoprac. mo
Materiały Teatru
2 września 2011