Otwarcie sezonu w Teatrze Małym

Podczas najbliższych spektakli widzowie będą mieli okazję raz jeszcze zakochać się w Czechowie, przypomnieć sobie wszystkie dzieła Szekspira oraz wzruszyć się przy piosenkach Wojciecha Młynarskiego. Pierwszy jesienny pokaz odbędzie się w czwartek, 18 września.

We wrześniu widzowie Teatru Małego będą mogli podziwiać twórczość "mistrza małych form". Jednoaktówki dziewiętnastowiecznego dramatopisarza - "Oświadczyny", "Niedźwiedź" oraz "Łabędzi śpiew" połączone kanwą melodyjnej piosenki po raz kolejny staną się okazją do "Romansu z Czechowem". Sceniczna historia poprowadzi gości poprzez zabawne, sytuacyjne scenki przywodzące na myśl codzienne życie mieszkańców carskiej Rosji.

W piątek, 26 września, Teatr Mały zaprosi na premierową wycieczkę w czasie do barwnych i pełnych absurdu czasów PRL-u. Spektakl "Młynarski sentymentalnie: Wesołego powszechnego dnia" to nostalgiczna opowieść snuta za pomocą piosenek Wojciecha Młynarskiego. Libretto napisane w latach 80. ma wymiar uniwersalny i opowiada o niezmiennych wartościach istotnych w życiu każdego człowieka, stosunkach międzyludzkich, rodzinie i poszukiwaniu miłości.

W jesiennym repertuarze nie zabraknie popularnego spektaklu "Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)", czyli żartobliwej wariacji na temat dzieł najsłynniejszego dramaturga. To propozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą poznać twórczość Szekspira w pigułce, miłośników literatury angielskiej, amatorów komedii oraz osób, które cenią pastisz i parodię w doskonałym wydaniu. Ten nietypowy zestaw to efekt połączenia fragmentów fabuł z żonglerką popularnymi cytatami oraz odwołaniami do stereotypowej znajomości jego dzieł. Nie zabraknie "Makbeta" w góralskim klimacie, "Romea i Julii" zagranych, zgodnie z zasadami teatru elżbietańskiego, wyłącznie przez męską obsadę, "Kronik królewskich" w formie meczu piłkarskiego oraz "Otella" zaprezentowanego w rytmie rapu. Na widzów czeka wiele niespodziewanych zwrotów akcji podanych w lekkiej i zabawnej formie.

W piątek, 17 października, Teatr Mały zaprosi natomiast na premierę "Balladyny", połączoną z benefisem 50-lecia pracy artystycznej Marka Kołaczkowskiego. Aktor, niegdyś związany ze sceną Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, jest jednym ze współzałożycieli Teatru Małego działającego w Manufakturze. Repertuar i cennik biletów dostępny jest na stronie www.teatr-maly.pl.(-) (-)
Materiał Teatru
12 września 2014