Pecha Kucha w BTD

To kolejna atrakcja - nie tylko dla miłośników sztuki scenicznej - z okazji 60-lecia Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

Jutro o godz. 20.20 na scenie na zapleczu (ul. H. Modrzejewskiej 12) rozpocznie się Pecha Kucha. - Zapraszamy do udziału nie tylko jako publiczność, ale również do pokazania własnych prezentacji - zachęca Izabela Rogowska z BTD. - Tematy nie są narzucone, ale byłoby miło, gdyby zawierały wątek związany z teatrem.

Prezentacje można zgłaszać wcześniej, ale można też przynieść je na jutrzejszy pokaz. Liczy się inwencja, pomysł na to, jak zaskoczyć publiczność i z 20 zdjęć stworzyć niezwykłą twórczą podróż, pobudzić szare komórki, wyobraźnię, może wstrząsnąć, może rozbawić, może czegoś nauczyć.

Przypomnijmy, że Pecha Kucha (czyt. Peczakcza; nazwa jest japońskim określeniem dźwięków rozmowy), to rodzaj prezentacji multimedialnej, składającej się z 20 slajdów pokazywanych po 20 sekund każdy, czyli trwającej łącznie 6 minut i 40 sekund. Taki charakter prezentacji ma zapewnić jej dynamikę oraz żywość, a relatywnie krótki czas trwania -skupienie i uwagę. Prezentacje można przesyłać na: pknko-szalin@gmail.com.

 (asia)
Głos Koszaliński
20 lutego 2014