Piątek i sobota dla Porywaczy Ciał

W ramach cyklu "Teatr na Placu Defilad" w Warszawie, 26 i 27 sierpnia zaprezentowane zostaną dwa spektakle Teatru Porywacze Ciał z Poznania - "Pięknie ładnie" i "Humanicana".

W sobotę, 26 sierpnia, o godz: 20:00 spektakl "Pięknie ładnie" - monodram Katarzyny Pawłowskiej, a w niedzielę 27 sierpnia, o godz: 20:00 - najnowszy spektakl Teatru Porywacze Ciał pt: "Humanicana" w reżyserii i wykonaniu Macieja Adamczyka i Katarzyny Pawłowskiej.

"Humanicana" to najnowszy spektakl Teatru Porywacze Ciał, którego premiera odbyła się 16 czerwca 2017 roku podczas Malta Festiwal w Poznaniu. Entuzjastycznie przyjęta przez publiczność "Humanicana" w skromnej formie opowiada o sprawach najważniejszych i zadaje Widzowi pytania, na które tylko w Teatrze Porywacze Ciał jest miejsce. Brutalność miesza się z delikatnością, a troska o losy świata z marzeniami o ucieczce w miejsca, które trudno znaleźć na mapach. Spektakl stawia rolę widza z zupełnie nowym, zaskakującym świetle. W jakim? To trzeba sprawdzić samemu przychodząc na "Humanicanę".

___

"Pięknie ładnie" jest drugim po "OUN" monodramem Katarzyny Pawłowskiej, zrealizowanym pod szyldem Teatru Porywacze Ciał. Jego premiera odbyła się w czerwcu 2016 podczas Malta Festiwal w Poznaniu. Spektakl został wyróżniony podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie.

"Najwyższy stopień natężenia emocji, nieoczekiwane przejścia od absurdalnego humoru do gorzkich, uniwersalnych refleksji i wspaniały kontakt z publicznością - tak Katarzyna Pawłowska opowiada o sobie w monodramie "Pięknie ładnie". Zwracając się bezpośrednio do widzów, dzieli się swoimi marzeniami, mówi o poszukiwaniu miłości i szczęścia. Raz jest zmęczoną życiem artystką, a za chwilę panią psycholog prowadzącą grupę wsparcia.

Śpiewa piosenki - te wesołe razem ze wszystkimi, a te poważne i mroczne, które przenikają do szpiku kości - w samotności i półmroku. Opowiada historie zasłyszane lub wymyślone, ale też bardzo intymne i osobiste. Ze wszystkimi mierzy się z ogromnym poczuciem humoru, pomysłowością i lekkością, zapraszając widzów do wspólnego budowania tego teatralnego mini świata."

___

Najbliższe prezentacje spektaklu "Humanicana": 27 sierpnia 2017 - Plac Defilad w Warszawie, godz: 20.00, 1 i 2 września 2017 - Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu, godz: 19.00.(-) (-)
Materiał Teatru
26 sierpnia 2017