Piękna królewna w teatrze

11 maja o godz. 12.30 zapraszamy dzieci do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na spektakl, „Królewna Śnieżka” w reż. Ireneusza Maciejewskiego. Przedstawienie opowiada historię próżnej, zapatrzonej bezgranicznie w swoją urodę Królowej, która pragnie zabić za pomocą czarnej magii piękniejszą od siebie pasierbicę – Królewnę Śnieżkę. Na pomoc skrzywdzonej Śnieżce przychodzą Krasnoludki. Po kilku próbach cel Królowej zostaje osiągnięty, ale radość władczyni nie trwa długo. Śnieżka ponownie zostaje ocalona, a zło zostaje ukarane.

Spektakl dotyka problemu ludzkiej kondycji moralnej. Staje się nie tylko opowieścią o klasycznej walce dobra ze złem, ale również historią o miłości, która od prawieków wciąż jest najważniejszym uczuciem w życiu człowieka. Nienawiść i miłość przeplatają się w wzajemnie, ale to dobro zawsze zwycięża.

Inscenizacji nieodłącznie towarzyszy leitmotiv w rytmie tanga, symbolizujący między innymi walkę dobra ze złem. Scenografia i precyzyjny ruch sceniczny aktorów przeniosą widza z pewnością w tajemniczy świat baśni – pełen czarów i barwnych postaci.
Starszych widzów informujemy, że 8 maja Teatr zaprezentuje spektakl „Balladyna" podczas 5. Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA w Rzeszowie.

Grupa wiekowa: od 5 lat
Czas trwania spektaklu: 55 minut
Cena biletu: 17 zł (normalny), 15 zł (ulgowy)

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem, tel. 74 666 73 41Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
7 maja 2014