Pierwsza premiera po kwarantannie w Teatrze Zagłębia

Wraz z odmrożeniem teatrów zapraszamy na pierwszy otwarty pokaz „Republiki Marzeń” w reż. Jacka Jabrzyka – familijnego spektaklu plenerowego, którego premiera odbyła się 1 czerwca w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Pokaz będzie miał miejsce 19 czerwca o godz. 17:00 w ogrodzie przy Teatrze Zagłębia.

Wraz z kolejnymi etapami odmrażania gospodarki 18 maja w polskich teatrach rozpoczęły się próby na scenie, a od 6 czerwca pierwsi widzowie mogą zasiąść na widowni. Teatr Zagłębia wykorzystał dostępne możliwości do maksimum i już 1 czerwca ponownie zainaugurował obecny sezon teatralny pierwszą w Polsce premierą po kwarantannie – plenerowym spektaklem familijnym „Republika Marzeń" w reż. Jacka Jabrzyka.

Pierwsze próby do spektaklu przeprowadzane były jeszcze zdalnie, a kiedy tylko stało się to możliwe, aktorzy i twórcy weszli na scenę. Premiera „Republiki Marzeń" odbyła się w Dniu Dziecka w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, a do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszone były dzieci i ich opiekunowie przebywający w Centrum. Już kilka dni później Republikę Marzeń mieli szansę odwiedzić kolejni goście, tym razem z Domu Opieki Społecznej nr 2 w Sosnowcu. W obu przypadkach widzowie oglądali spektakl z okien budynku oraz przy zachowaniu wszystkich wytycznych dotyczących higieny w warunkach pandemii. Co ważne, spektakl został pomyślany w taki sposób, by bezpieczny dystans ani trochę nie przeszkadzał w nawiązaniu żywej interakcji z ambasadorami Republiki.

Kolejne przedstawienie „Republiki..." – tym razem dla szerokiej publiczności – odbędzie się 19 czerwca w Ogrodzie Teatralna, czyli zielonym terenie przylegającym do budynku Teatru Zagłębia. To wystąpienie otworzy sezon wakacyjny, podczas którego „Republika Marzeń" wyruszy w trasę po dzielnicach Sosnowca.

Spektakl powstał dzięki wsparciu Urzędu Miasta Sosnowca oraz MDK Kazimierz.Filip Jałowiecki
Materiał nadesłany
6 czerwca 2020
Spektakle
Republika marzeń
Portrety
Jacek Jabrzyk