Pierwszy spektakl Wydziału Tańca

Wydział Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Bytomiu, zaprasza na pierwszy spektakl dyplomowy. Sztuka "Wszystko wymyka się..." stanowi podsumowanie oraz zwieńczenie studiów pierwszego rocznika przyszłych absolwentów - obecnego IV roku WTT

Reżyserią i choreografią zajął się Joe Alter - amerykański tancerz, choreograf, nauczyciel, założyciel i dyrektor Joe Alter Dance Group. Prace nad spektaklem trwały w przeciągu 2010 roku.

"Inspiracją dla tego spektaklu jest idea niestałości: bez względu na nasze pragnienia, nadzieje, przekonania, wszystko to, co wiemy nieustannie się przemienia, zmienia formę, przybliża się lub oddala od miejsca w którym chcielibyśmy "to" znaleźć. Stałość nie istnieje. Niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, jesteśmy pod wpływem ciągłych zmian. Zmieniamy się tak samo, jak wszystko, co nas otacza." – mówi Joe Alter.

Joe Alter dyplom i specjalizację z choreografii i technologii tańca uzyskał na Uniwersytecie Stanowym w Ohio. Jego prace były prezentowane w USA , Niemczech, Polsce oraz Jugosławii. Joe Alter jest także autorem programu "Polish Project", którego celem było umożliwienie młodzieży ze środowisk upośledzonych z całej Polski uczestnictwa w kreacji artystycznej. Joe Alter jest wykładowcą w San Diego State University, a w chwili obecnej współpracuje z bytomskim Wydziałem Teatru Tańca. Niedawno odbył tournee ze spektaklem "If it\'s not one thing..." stworzonym przy współpracy z Liamem Clancy i Ericiem Geigerem. Jest również artystą gościnnym w Little Known Dance Theater prowadzonym przez Leslie Seiters. Jego ostatni spektakl "Walking through ghosts" miał premierę w sierpniu 2010 roku w Sushi Performance and Visual Arts w San Diego, Kalifornia.

Dorota Łęcka urodziła się w Warszawie w 1985 roku. Pasję do tańca i teatru odkryła w wieku 6 lat. Przez ponad 10 lat brała udział w warsztatach oraz otwartych lekcjach tańca współczesnego i baletu. W 2005 roku rozpoczęła studia w Institute for Dance Arts IDA na Uniwersytecie Antona Brücknera w Austrii. Po uzyskaniu dyplomu pracowała w Budapeszcie z MuTerminal, Company Krisztian Gergye oraz węgierskimi choreografami, pośród nich: Adam Fejes, Attila Gergely, Jozsef Hamor, Zoltan Fodor. Obecnie pracuje w Polsce i za granicą, jako niezależna tancerka, współpracując z choreografami takimi, jak: Rose Breuss (Austria), Joe Alter (USA), Nicole Peisl (The Forsythe Company), Jozef Fruček i Linda Kapetanea (Rootlessroot). Od 2009 kontynuuje studia Master na kierunku Movement Research w Austrii oraz pracuje nad autorską techniką pracy z ciałem.(-)
Materiały Teatru
12 kwietnia 2011