Pies Fafik, Zielona Gęś i inne

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na niezwykłą odsłonę cyklu Scena Monodramu KFK. 15 listopada zawita do nas słynna Hermenegilda K. w monodramie w reżyserii Doroty Kaczor.

Hermenegilda K. to monodram teatralny, który w groteskowy sposób opowiada o Hermenegildzie Kociubińskiej – jednej z postaci z Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Hermenegilda to uosobienie artystki, która lata świetności ma za sobą. Nie jest jednak w stanie pogodzić się z tym, że przestała przebywać w środowisku artystycznym. Nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji.

Czarę goryczy przepełnia brak zaproszenia na bal do szanowanego w środowisku artystycznym profesora Bączyńskiego. Hermenegilda postanawia zorganizować konkurencyjne przyjęcie, odgrywając samotnie skecze z Teatrzyku Zielona Gęś oraz ucząc wyimaginowanych gości zasad savoir-vivre'u. Pojawią się więc takie postacie, jak Pies Fafik, Zielona Gęś czy Zamarzający Chłopczyk.

Spektakl oparty jest na skeczach z Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz na twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima dla dorosłych. Podczas przedstawienia usłyszymy także piosenki z repertuaru Violetty Villas i Hanki Ordonówny.

15 listopada, piątek, 19:00
Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Reżyseria i wykonanie: Dorota Kaczor
Czas trwania: 90 minut
Bilety: 20 zł ulgowy / 30 zł normalny do kupienia w KFK, ul. Mikołajska 2 oraz na stronie bilety.krakowskieforum.pl(-) (-)
Materiał Teatru
8 listopada 2019
Spektakle
Hermenegilda K.
Portrety
Dorota Kaczor