Płyną pieniądze do Legnicy

Sejmik Dolnego Śląska przegłosował zmiany w uchwale budżetowej, w ramach których województwo przekaże Teatrowi Modrzejewskiej w Legnicy 1,5 mln zł na pokrycie bieżących wydatków w związku ze brakiem dotacji z miasta.

Niemal w tym samym czasie nadeszło wsparcie dla legnickiej sceny od Unii Polskich Teatrów. Tym razem udało się przełamać pat, który od kilku miesięcy paraliżował prace Sejmiku.

Wczoraj, inaczej niż w lipcu, przeszedł pakiet zmian w budżecie, wśród których były pieniądze na drogi, rewitalizację linii kolejowych, sport, służbę zdrowia, kulturę. 1,5 mln zł to dotacja równoważna sumie, jaka powinna w tym roku zostać przekazana przez prezydenta Legnicy na funkcjonowanie Teatru Modrzejewskiej.

To powinno na jakiś czas ustabilizować sytuację finansową legnickiej sceny.

Jacek Glomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej, informuje o jeszcze jednej uchwale, ważnej dla tej placówki. Podjęła ją Unia Polskich Teatrów, której członkiem jest m.in. legnicki teatr.

Zarząd UPT podjął uchwałę o przekazaniu 30 tys. zł na realizację premiery spektaklu „Czysta biała rasa" wg Franka Westermana w reż. Romualda Wiczy-Pokojskiego.

Premiera jest zapowiadana na 9 grudnia 2023 r.Piotr Kanikowski
Tu Legnica
19 września 2023
Portrety
Jacek Głomb