Po raz czwarty w Gdyni

Wkrótce rusza czwarta edycja projektu "Teatr Zajechał w Gdyni", realizowanego przez Fundację "Klinika Kultury" i Teatr Gdynia Główna. Od 11 marca aktorzy ponownie zagoszczą w gdyńskich bibliotekach, świetlicach, klubach osiedlowych, szkołach i domach, prezentując spektakle "Epitafium dla władzy" oraz "Tullę".

Drodzy Widzowie!

Trudno uwierzyć, że już po raz czwarty mamy zaszczyt gościć w progach Waszych bibliotek, świetlic, klubów osiedlowych, szkół i domów. Przez ten czas zdążyliśmy Was trochę poznać i bardzo polubić. Życzliwość i zaangażowanie z jakimi nas przyjmowaliście, były dla nas motywacją, by wrzucić na plecy scenografię i ruszyć w najbardziej oddalone od centrum dzielnice Gdyni. Tulla oraz dworzanie Cesarza z Epitafium dla władzy odwiedzą Was już z pierwszymi, nieśmiałymi podmuchami wiosny!

Tym razem zaprezentujemy dwa spektakle:

"Epitafium dla władzy"

inspirowane myślą "Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego

scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak

obsada: Łukasz Dobrowolski, Wojciech Jaworski, Piotr Srebrowski

Produkcja: Teatr Gdynia Główna

Ryszard Kapuściński - współczesna ikona literatury faktu, mistrz reportażu, który nadał mu wymiar literacki. Jedno z jego najbardziej znanych dzieł - Cesarz, stało się inspiracją do podjęcia teatralnego dialogu z zawartą w nim myślą. Spektakl Epitafium dla władzy stanowi ogromne, wielopoziomowe wyzwanie - adaptacyjne, reżyserskie, aktorskie. Uniwersalna opowieść o mechanizmach władzy niezwykle rzadko przenoszona na scenę zadaje pytania, na które odpowiedzi udzielają nieliczni, a uchyla się od niej zbyt wielu.

13 marca godz. 19 - Zespół Szkół nr 15, ul. Jowisza 60, Chwarzno

19 marca godz. 18 - MBP* Filia 14, ul. Jana Brzechwy 3/5, Karwiny

20 marca godz. 18 - MBP Filia 18, ul. Kartuska 20, Chylonia

21 marca godz. 19 - Klub przy 43. bazie Lotnictwa Morskiego Gdynia, ul. Zielona, Babie Doły

22 marca godz. 19 - Osiedlowy Klub Kultury SM "Bałtyk", ul. Narcyzowa 1, Witomino

*MBP - Miejska Biblioteka Publiczna

"Tulla"

według Güntera Grassa

adaptacja, reżyseria i wykonanie: Ida Bocian

konsultacje reżyserskie: Ewa Ignaczak, Magdalena Płaneta

Produkcja: Teatr Off de BICZ

"Tulla" to opowieść o dorastaniu. Ida Bocian wykorzystała historię dziewczyny mieszkającej we Wrzeszczu opowiedzianą przez Grassa, by przedstawiając jej życie, odnaleźć w nim to, co powinno być wartością uniwersalną. Przejmująca opowieść o człowieku, który niejako samotnie staje się dorosłym, zostawia w widzach uczucie zrozumienia i współczucia, ale też jednocześnie nieodparte pragnienie "wzięcia sprawy naszego życia w swoje ręce" i nonkonformizmu.

11 marca godz. 19 - Świetlica Socjoterapeutyczna "Kreatywni", ul. Płk. Dąbka 52, Oksywie

18 marca godz. 19 - Teatr Domowy, ul. Romanowskiego, Pogórze

25 marca godz. 19 - Teatr Domowy, ul. Jowisza, Chwarzno

Wstęp bezpłatny

Projekt teatralny finansowany przez Miasto Gdynia.

Realizowany przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, Klubu przy 43. bazie Lotnictwa Morskiego Gdynia, Osiedlowego Klubu Kultury SM "Bałtyk", Świetlicy Socjoterapeutycznej "Kreatywni" i gospodarzy domów przy ul. Jowisza i Romanowskiego.

Realizatorzy: Fundacja "Klinika Kultury" i Teatr Gdynia Główna.

www.facebook.com/TeatrZajechalWGdyni(-) (-)
Materiał Teatru
7 marca 2014