Podsumowanie

Odśpiewaniem "100 lat" dla jubilatki Danuty Stenki po spektaklu "Sonata jesienna" z Teatru Narodowego w Warszawie zakończył się 3. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny.

 

Zaprezentowano 12 tytułów, w tym prapremierowy pokaz "Zarazy" w reżyserii Islandki, Uny Thorleifsdottir. Teatr im. Stefana Żeromskiego gościł 10 zespołów z Gdańska, Gniezna, Katowic, Legnicy, Lublany, Lublina, Słupska, Torunia i Warszawy.

Wśród wydarzeń towarzyszących znalazło się czytanie dramatu Ivora Martinića „Wszystko jest w porządku, dopóki umieramy we właściwej kolejności" w wykonaniu kieleckich aktorów i w reżyserii Aleksandry Bielewicz (studentki Akademii Teatralnej w Warszawie).

Sporym zainteresowaniem cieszył się debiut powieściowy Mateusza Pakuły pt. „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję", którego obszerne fragmenty zinterpretował zespół Teatru. Kielecka publiczność doceniła zarówno spektakle, jak i imprezy towarzyszące.

Więcej informacji oraz artykuły Gabrieli Abrasowicz, Jacka Bomby oraz Jacka Wakara znajdują się w Magazynie Festiwalowym do pobrania tutaj: https://backend.teatrzeromskiego.pl/media/attachments/GT87_MagazynFestiwalowy.pdf.

Przyszłoroczna edycja festiwalu zapowiadana jest na pierwszą połowę października 2022 roku.Paulina Drozdowska
Materiał organizatora
14 października 2021