Pokazy spektaklu w Krakowie

Spektakl Teatru Powszechnego w Warszawie "Jakobi i Leidental" na podstawie tekstu Hanocha Levina w reż. Marcina Hycnara zostanie zaprezentowany w najbliższą niedzielę, 23 listopada w ramach Forum Młodej Reżyserii w Krakowie.

Przedstawienie, którego premiera odbyła się 6 czerwca 2013, będzie można zobaczyć po raz pierwszy poza warszawską siedzibą.

Na scenie: Edyta Olszówka, Jacek Braciak i Michał Sitarski.

Ten spektakl daje duże szanse aktorom, które cała trójka potrafi dobrze wykorzystać. Poruszająca jest Edyta Olszówka jako Rut. Gra pełną wdzięku nieco ekscentryczną kobietę, słodką w swej naiwności (zabawna etiuda z poduszką) i niezwykle tragiczną. Kiedy błaga o miłość, zapomina o godności, honorze. ()Spektakl umiejętnie łączy agresję z czułością, a poezję z gorzką prawdą życia. Jego mottem mogłyby być słowa "szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie".

(Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita, 9 czerwca 2014)

"Jakobi i Leidental" nie jest pierwszym spektaklem wyreżyserowanym w Teatrze Powszechnym przez Marcina Hycnara. W październiku 2013 roku zrealizował on "Kolorową, czyli biało-czerwoną" w ramach projektu edukacyjnego "Teatr w klasie".

Debiutował przedstawieniem Aaa zatrudnimy clowna z aktorami Teatru Montownia na scenie Och-Teatru w Warszawie. W Teatrze Polonia zrealizował monodram Matka Polka terrorystka, a na Scenie Miniatura Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, odbyła się premiera sztuki Neila LaBute'a W mrocznym mrocznym domu w jego reżyserii.

Spektakl "Jakobi i Leidental" będzie również grany 5 i 6 grudnia w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Produkcja: TEATR POWSZECHNY im. Zygmunta Hübnera i TEATR TU I TERAZ.(-)
Materiał Teatru
24 listopada 2014
Spektakle
Jakobi i Leidental