Political fiction i horror

W związku z ogromnym zainteresowaniem spektaklem i ograniczonymi możliwościami przestrzennymi teatralnej widowni, postanowiliśmy zorganizować cztery dodatkowe pokazy pilotowego odcinka serialu: "Don't mess with Jesus".

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich tych, którym nie udało się zobaczyć pierwszego odcinka "Klątwy, odcinków z czasu beznadziei" Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Parlamentarnej apokalipsy wraz z jej ponurymi konsekwencjami będziemy mogli doświadczyć 13, 15 i 16 kwietnia w Teatrze Imka w Warszawie oraz 24, 25, 26 i 27 kwietnia na scenie Łaźni Nowej w Krakowie. W związku ze zmianami repertuarowymi, premiera drugiego odcinka: "Lekcja Religii" zostaje przeniesiona na maj. Bilety już w sprzedaży. Zapraszamy!

"Klątwa, odcinki z czasu beznadziei" to polityczny serial teatralny, utrzymany w konwencji political fiction i horroru. Przedstawienie pomyślane jest jako wielowątkowa opowieść demontująca mechanizmy rządzące historią. Pierwszy odcinek serii, zatytułowany "Don't mess with Jesus" pokazuje społeczeństwo, które straciwszy zaufanie do polityków i władzy, zaczyna wierzyć w znaki i przepowiednie. Artyści budują obraz społeczeństwa, które zaczyna poważnie wątpić w sens i cel swojego istnienia. Społeczeństwa uwikłanego w sieć bezsensownych gier i daremnie szukającego wyzwolenia z klinczu podziałów i opozycji. By przeprowadzić ten eksperyment i zbadać mechanizmy rządzące kreowaniem się ich politycznej świadomości, artyści wprowadzają ten prowizoryczny model społeczeństwa w stan kryzysu. Wszyscy politycy giną. Na ziemię zstępuje zaś Jezus Chrystus, który w konsekwentny sposób zaprowadza nowy porządek.

Spektakl powstał w koprodukcji Teatrem Imka z Teatrem Łaźnia Nowa.(-) (-)
Materiał Teatru
29 marca 2014