Ponownie na afiszu

Światowa premiera spektaklu odbyła się podczas zeszłorocznego Fringe Festival w Edynburgu. "Return to the Voice" cieszył się uznaniem zarówno krytyków, jak i międzynarodowej publiczności biorącej udział w festiwalu. Kolejne prezentacje od 16 do 19 lipca.

Sięgając do korzeni kultury szkockiej i wykorzystując zdobytą podczas wypraw badawczych wiedzę na temat muzyki celtyckiej, technik wykonawczych oraz istoty tradycji przekazu ustnego, reżyser Grzegorz Bral stworzył całkowicie nowatorskie wydarzenie muzyczne. Do pracy przy "Return to the Voice" zaprosił wybitną wokalistkę jazzową Annę Marię Jopek (na zdjęciu) oraz kompozytorów Macieja Rychłego i Jean-Claude'a Acquavivę. Elitarny już dziś język gaelicki wprowadzono w nowy kontekst muzyczny.

Spektakl może być pojmowany jako brama do wyobraźni widza. Dźwięki przedstawienia są jak lekarstwo, ukazujące przestrzenie, o których istnieniu nie wiedzieliśmy. Poprzez liczne melodie możemy opowiedzieć kilka historii jednocześnie. Mamy do czynienia z paradoksem - cofamy się czasie do wielu różnych miejsc, do różnych ludzi, wspólnie biorąc udział w tej niezwykłej podróży. Być może przeniesiemy się do "Jądra ciemności" lub zobaczycie "Ziemię jałową". Wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

Data i godz.:

16 lipca 2015, godz. 22.00

18 lipca 2015, godz. 22.00

19 lipca 2015, godz. 20.00

19 lipca 2015, godz. 22.00

Bilety: 40 zł (ulgowe i grupowe) / 60 zł (normalne)

Sprzedaż: ticketpro.pl, bilety dostępne w salonach Empik oraz punktach sprzedaży

Informacje oraz materiały dla mediów: office@piesnkozla.pl, tel. 71 342 71 10(-) (-)
Materał Organizatora
1 lipca 2015