Pośmiać się trochę

Świetnie zagraną farsą "Klub hipochondryków" ze stołecznej "Syreny", na temat zmagań trzech panów, którzy przekroczyli 40-tkę, z urojonymi chorobami, rozpoczęły się 18-te Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe.

Na scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej brylowali Wojciech Malajkat, Piotr Polk i Zbigniew Zamachowski.

Widzowie śmiali się często, chociaż zabawowy nastrój przerywała refleksja, czy przynajmniej część z nich nie ogląda siebie w lustrzanym odbiciu. Na szczęście, całość przedstawiona była z dystansem i ciepłą ironią. Nikt nie miał prawa poczuć się urażony.

Kolejnym spektaklem będzie „Rewia musicalowa” z Teatru Broadway ze Szczecina, pełna szlagierów z ubiegłego stulecia, m.in. z repertuaru Franka Sinatry i Nat King Cole’a.

Na zakończenie „Klan wdów” z Teatru Scena Prezentacje z Warszawy: historia trzech pań jeszcze pełnych temperamentu, które marzą o bogatym życiu erotycznym, czerpiąc wzory z telewizji i kolorowych pism. Grają je Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka i Joanna Żółkowska.

Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe, które organizuje Teatr im. Wandy Siemaszkowej, służą prezentacji dorobku komediowego i farsowego. Uczestniczą w nich najlepsze spektakle tego gatunku oraz popularni i lubiani aktorzy znani z filmów i seriali.Andrzej Piątek
Dziennik Teatralny Rzeszów
8 lutego 2011