Powołanie dyrektor

Zarząd Województwa przyjął we wtorek 26 czerwca uchwałę o powołaniu Agnieszki Korytkowskiej - Mazur na stanowisko dyrektora Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Pani dyrektor podpisała umowę na cztery sezony artystyczne. Rozpocznie pracę już 1 lipca br.

Umowę w imieniu Zarządu Województwa podpisali wicemarszałek Mieczysław Baszko i członek zarządu Jacek Piorunek. Obecny był też wicemarszałek Walenty Korycki.
Zarząd Województwa przyjął również uchwałę określającą warunki organizacyjno – finansowe i program działania Teatru im. Węgierki.

Agnieszka Korytkowska - Mazur wygrała na początku czerwca konkurs na dyrektora białostockiego teatru. Jest osobą gruntownie wykształconą; ukończyła m.in. polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, wydziały wiedzy o teatrze i reżyserii na warszawskiej Akademii Teatralnej, a następnie studia doktoranckie o specjalności teatrologicznej w Instytucie Sztuki Polskiej Polskiej Akademii Nauk.

Mimo młodego wieku, ma już spory dorobek reżyserski. Przygotowała spektakle m.in. w Teatrze Dramatycznym, Powszechnym i Teatrze na Woli w Warszawie, Teatrze Studyjnym w Łodzi, Teatrze Bagatela w Krakowie, Ny Teatret w Sztokholmie.(-)
Wrota Podlasia
27 czerwca 2012