Powrócą uwielbiane spektakle

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku powraca z nową ofertą na początek sezonu artystycznego 2023/2024. W programie m.in. sztuki dobrze znane dla białostockiej publiczności.

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku otworzy najnowszy sezon artystyczny spektaklem „Wszystko w rodzinie" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza, który jest zaplanowany na 9 i 10 września. Publiczność tej sztuki będzie świadkiem zjazdu neurologów i przygotowywania świątecznego przedstawienia dla pacjentów. Akcja połączy się z 3 śledztwami oraz absurdalnym pomieszaniem tożsamości.

Kolejnym spektaklem będzie „Pomoc domowa" Witolda Mazurkiewicza, który będzie wystawiany 15, 16 i 17 września. Główną bohaterką tej historii jest Nadia, która rozpoczyna pracę w nowym miejscu, gdzie będzie musiała sprostać niemałym wyzwaniom. Następny w kolejce jest „Landschaft" Waldemara Śmigasiewicza, który odbędzie się 16 i 17 września. To ironiczna komedia o ojcu 3 synów, który stara się odnowić rodzinne relacje po śmierci swojej żony. Błędnie identyfikując władzę z wolnością, uwalnia chorobliwe patriarchalne i dyktatorskie tendencje, co doprowadza do skłócenia między sobą synów.

Powraca także „Boeing, Boeing" Witolda Mazurkiewicza o perypetiach Maksa i jego 3 narzeczonych. Zagości na scenie 22, 23 i 24 września. Główny bohater notuje godziny odlotów i przylotów samolotów, dopóki na horyzoncie pojawia się Boeing, czyli samolot zupełnie szybszy niż inne. Zaplanowany na 23 i 24 września jest także powrót sztuki „Bóg mordu" Katarzyny Deszcz o historii 2 par małżeństwa, które próbują załatwić bójkę swoich synów.

Na liście znalazł się także spektakl „Pani Pylińska i sekret Chopina" Adama Opatowicza, który będzie można obejrzeć 29 i 30 września. Sztuka przedstawia młodego człowieka, który z fascynacji twórczością Fryderyka Chopina zaczyna uczęszczać na lekcje gry na fortepianie. Jego nauczycielką jest pani Pylińska, z którą lekcje okazują się czymś więcej niż tylko muzyczną przygodą. W repertuarze na 18, 19 i 20 października pojawi się także spektakl szkolny „Skąpiec" Tomasza Mana. Jego akcja dzieje się w epoce baroku i przedstawia historię chorobliwej miłości do pieniędzy.

Warto zaznaczyć, że ze względu na prowadzony remont w siedzibie teatru przy ul. Elektrycznej, spektakle będą odbywać się w Kinie Ton, Uniwersyteckim Centrum Kultury oraz Auli Wydziału Nauk o Edukacji.Daria Lickiewicz
Białystok Online
22 sierpnia 2023