Pożądanie i strach

W programie m.in. w piątek, 4 lipca o godz. 19.13 koncert musicalowy "Wampiry i upiory" a w sobotę, 5 lipca o godz. 19.00 Wieczór muzyki żydowskiej.

4 lipca 2014 /piątek/ godz. 19.13

Ruiny Teatru Victoria przy Al. Przyjaźni 18 w Gliwicach

Wampiry są w Gliwicach już od dawna. Teraz jednak zostały przebudzone Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat istot z pogranicza naszego świata, zapraszamy na mroczny, pełen tajemnic koncert musicalowy, w którym pragnienie i pożądanie mieszają się ze strachem oraz niebezpieczeństwem. Na jego program się największe przeboje musicali traktujących o tytułowych wampirach i upiorach: "Taniec wampirów", "Upiór w operze", "Fantom" i innych. Wystąpią m.in. Wioletta Białk, Jolanta Kremer, Andrzej Skorupa, Michał Musioł oraz Maciej Pawlak. W efektach specjalnych, które uświetnią widowisko - specjalnie przygotowanych przez Akademię Techn ik Linowych - weźmie udział młody wampir, Maciej Trąbka. Dla zapewnienia bezpieczeństwa widzów, w całym teatrze rozwieszony będzie czosnek, a w dostępnych miejscach znajdą się naostrzone osinowe kołki. Nie możemy jednak w pełni zagwarantować, że to uchroni piękne kobiety przed wampirzymi kłami.

Czas trwania: 2 godz. 10 min. (1 przerwa)

Bilety: norm. 20 zł / ulg. 15 zł (miejsca nienumerowane)

5 lipca 2014 /sobota/ godz. 19.00

Ruiny Teatru Victoria przy Al. Przyjaźni 18 w Gliwicach

Wieczór muzyki żydowskiej - koncert

Występują:
Agnieszka Bielanik-Witomska z zespołem Negev
Katarzyna Kupiec - gitara
Bartłomiej Balcerzak - skrzypce

negev_01.jpgNegev łączy wyjątkową muzykalność, pasję i sceniczne doświadczenie. Koncerty zespołu to duża dawka pozytywnej energii. W barwnym, starannie skomponowanym programie koncertu Negev prezentuje tradycyjne pieśni i melodie żydowskie, pieśni z jednego z najbardziej lubianych musicali - "Skrzypka na dachu" - oraz znane piosenki nawiązujące do kultury żydowskiej, jak "Miasteczko Bełz", "Rebeka", "Bubliczki". Zespół nawiązuje doskonały kontakt z publicznością - prowadząc z nią swoisty dialog porywa do wspólnego śpiewu, a nawet tańca. Niektóre wykonania mają wyraźny rys piosenki aktorskiej.

Agnieszka Bielanik-Witomska - absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gliwicach, Studium Wokalno-Baletowego przy Gliwickim Teatrze Muzycznym, Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym. Debiutowała w GTM w musicalu "Zorba", współpracowała z chorzowskim Teatrem Rozrywki, koncertowała z kabaretem "Pod Egidą" Jana Pietrzaka. Od 2008 roku występuje jako solistka zespołu Negev.

Bilety: norm. 20 zł / ulg. 15 zł (miejsca nienumerowane)

12 lipca 2014 /sobota/ godz. 19.00

 Ruiny Teatru Victoria

"Flamenco namiętne" - spektakl muzyczny w reżyserii Krystyny Jandy w wykonaniu zespołu Corazón Flamenco oraz koncert zespołu Balkalatin Convention

Bilety: norm. 25 zł / ulg. 20 zł(-) (-)
Materiał Teatru
2 lipca 2014
Spektakle
Wampiry i upiory