Pożar w Burdelu prezentuje

Stołeczny kabaret Pożar w Burdelu rusza na wschód i zaprasza na premierowy XIX odcinek ,,East Side Story". Zostanie on wystawiony 14 razy w dawnej Wytwórni Wódek ,,Koneser" przy ul. Ząbkowskiej 27/31 na warszawskiej Pradze.

Terminy spektakli:

27, 28, 29, 30 października

1, 3, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16 listopada

,,Zbliżają się wybory lokalne. Do walki stają z jednej strony rowery, donice i wolna miłość, czyli Zielona Warszawa dowodzona przez Joannę Erbel. Z drugiej - tarcze, estakady i procedury HGW. Partycypacja kontra Reprywatyzacja. Ostańce kontra wieżowce. Dwie Warszawy. Dwie osobowości. Dwie silne kobiety. Którą wybrać? Której dać się uwieść? Burdeltata wikła się w dwuznaczne relacje z obiema kandydatkami, marząc o dotacji i stworzeniu domu nieobliczalnej córce Etno (w tej roli Karolina Czarnecka). Równocześnie zaniedbuje Burdeltrupę, która rozpija się i łajdaczy. Uratować Burdel przed degrengoladą próbuje Manager Kultury (Przemysław Bluszcz), który z pomocą Doktora Faka stara się wyprowadzić zespół z alkoholizmu i znaleźć sponsora. Kiedy tajemniczy Koneser zamawia musical o Wódce, Burdel przenosi się na Pragę i robi risercz w dawnej Wytwórni Wódek, szuka inspiracji na bazarze Różyckiego i budowie II nitki metra, gdzie Zdzisław i Robert znajdują dziwne artefakty, które mogą zmienić losy wyborów".

10 października kabaret wydał swój pierwszy studyjny album, będący rejestracją hitowego odcinka ,,Gorączka powstańczej nocy" prezentującego szaloną, alternatywną wizję Powstania Warszawskiego. Można go nabyć w trakcie najbliższych spektakli oraz w sklepach muzycznych w całej Polsce.

Pożar w Burdelu to zjawiskowy kabaret, nawiązujący do najlepszych tradycji swego gatunku, tych spod znaku Zielonego Balonika czy kabaretu Olgi Lipińskiej. Od 2 lat społecznie zaangażowane spektakle Burdelu, w sposób niezwykle świeży parodiujące naszą rzeczywistość, przyciągają pełną widownię, m.in. do Nowego Teatru (gdzie wystąpili na zaproszenie Krzysztofa Warlikowskiego) czy Teatru Studio w PKiN. Latem wystawili swój program czterokrotnie podczas Open'er Festival w Gdyni. W tym roku odebrali od gazety ,,Co Jest Grane" nagrodę Wdechy 2013 w kategorii Wydarzenie Roku. Na spektaklach PwB chętnie bywają osoby znane z kronik towarzyskich, a także osoby publiczne, dziennikarze, aktorzy czy politycy.(-)
Materiał Teatru
23 października 2014
Teatry
Teatr WARSawy