Prapremiera „Dziewczyny..."

8 czerwca na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi odbędzie się prapremiera spektaklu „Dziewczyna jak ta" w reż. Andrzeja Jakubasa. To kolejna prapremiera w ramach autorskiego cyklu dyrektor Ewy Pilawskiej – „Dziecko w sytuacji". Spektakl został zrealizowany wcześniej w cyklu „Teatru dla niewidomych i słabo widzących" – premiera w reż. Ewy Pilawskiej odbyła się 24 maja 2017 r.

Sztuka Evana Placeya adresowana jest do młodzieży. Przedstawienie opowiada o presji, jaką nowe technologie wywierają na młodych ludzi, jakie zagrożenia czyhają na nich w sieci i jak internetowy hejt potrafi zniszczyć człowieka. Przedstawieniu będą towarzyszyć warsztaty teatralne.

Czerwcowe premiery w ramach „Dziecka w sytuacji" są szczególne – Teatr Powszechny nie zaprasza na nie „VIP-ów". Na premierze na widowni zasiadają młodzi ludzie z domów dziecka, ośrodków wychowawczych, ośrodków socjoterapii, którzy ze względu na ograniczenia finansowe lub trudną sytuację życiową nie mogą przychodzić do teatru. Mogą oni kupić bilety za symboliczną złotówkę.

Błysk, Klik, Tweet, Lajk i jesteś gwiazdą! Błysk, Klik, Tweet, Lajk i nie ma Cię! Internet daje możliwości. Internet może wszystko. "Dziewczyna jak ta" Evana Placeya to opowieści o presji jaką nowe technologie wywierają na młodych ludzi. Co nastolatki są stanie zrobić, by sprostać oczekiwaniom innych, by być zaakceptowanym, by być popularnym? Jakie zagrożenia czyhają na młodych ludzi w sieci i o tym, jak internetowy hejt potrafi zniszczyć człowieka.

Ale to przede wszystkim opowieść o przyjaźni. Czy rzeczywiście przetrwa wszystko?(-) (-)
Materiał Teatru
8 czerwca 2017
Spektakle
Dziewczyna jak ta
Portrety
Andrzej Jakubas