Prapremiera spektaklu

Prapremiera spektaklu "Radio Armagedon. Transmisja" w reżyserii Tomasza Hynka, na podstawie powieści Jakuba Żulczyka, już 16 listopada we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

W kolejną niedzielę, 23 listopada, po spektaklu, około godz. 20.30 odbędzie się spotkanie zespołu aktorskiego oraz realizatorów z publicznością. W spotkaniu weźmie udział także współautor scenariusza Jakub Żulczyk.

"Radio Armageddon to historia grupy osiemnastolatków, którzy zakładają zespół muzyczny, grający bardzo gwałtowny, nie do końca określony gatunek muzyki rockowej - mówił Jakub Żulczyk w wywiadzie dla pisma "Lampa". - Sam zespół staje się niekontrolowanym zjawiskiem, czymś pomiędzy tajną terrorystyczną grupą jak "12 małp", o której wie jedynie krąg wtajemniczonych, a jakimś zjawiskiem w rodzaju Sex Pistols, czymś, co ma jakieś implikacje społeczne, staje się poważnym zagrożeniem dla konsensusu. No i - w pewnym momencie - to wszystko upada, kończy się, bo sprawca całego zamieszania, Cyprian, znika. I taki jest punkt wyjścia - to zaginięcie - powieść opowiada zarówno historię Radia Armageddon, jak i to, co dzieje się potem".

W spektaklu ta historia będzie opowiadana z punktu widzenia bohaterów o dziesięć lat starszych, którzy z okazji dziesięciolecia matury spotykają się, żeby powspominać, skonfrontować się z przeszłością. "Czym jest dzisiaj bunt - pyta reżyser, Tomasz Hynek. - Dostrzegam, że żyjemy w świecie, w którym konformizm staje się wartością. Tym bardziej wydaje się ważne, żeby poruszyć kwestię nonkonformizmu. Ponieważ bez postawy niezgody nie jest możliwe naprawianie świata. Choćby postawa sprzeciwu była czasami śmieszna, zbyt radykalna... ".

Czwórka młodych aktorów Wrocławskiego Teatru Współczesnego specjalnie na potrzeby spektaklu uczyła się grać na gitarach i perkusji. Na scenie pojawią się także trzy świetne wrocławskie formacje muzyczne: Kultura Upadła, Evidence Based Medicine i People Of The Haze.(-)
Materiał Organizatora
17 listopada 2014