Prapremiera sztuki Floriana Zellera

Dziś (4 stycznia) w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu odbędzie się prapremiera sztuki Floriana Zellera w tłumaczeniu Barbary Grzegorzewskiej w reżyserii i opracowaniu muzycznym Wojciecha Malajkata.

"Osobiście dla mnie nie ma nic bardziej niebezpiecznego od mówienia samej prawdy. W życiu trzeba potrafić przemilczeć niektóre rzeczy. Kłamstwo jest dobre, jeśli pozwala chronić innych" - Florian Zeller, autor sztuki "Prawda".

"Prawda - nawet najwięksi filozofowie nie wiedzą, co to jest... Kłamstwo to drobna nieprawda... Drobna nieprawda to już prawie prawda... Prawie prawda - to właściwie prawda. A więc - kłamstwo to prawda. Prawda, że można się trochę pogubić? Bohater "Prawdy" Zellera jest tak poważnie zaplątany w mówienie nieprawdy, że staje się niepoważny. Tak niepoważny, że aż śmieszny. Liczę na to, że Państwa także rozśmieszy" Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu.

Scenografię do spektaklu przygotował Wojciech Stefaniak. Na scenie zobaczymy: Ewę Kopczyńską, Małgorzatę Sadowską, Grzegorza Kwasa i Wojciecha Leśniaka. Kolejne spektakle 5 i 6 stycznia.

***

Florian Zeller – Prawda (La vérité)

przełożyła Barbara Grzegorzewska

reżyseria i opracowanie muzyczne: Wojciech Malajkat
scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak

prapremiera: 4.01.2013 r.

czas trwania: 90 min (bez przerwy)

Obsada:
Laurence – Ewa Kopczyńska
Alice – Małgorzata Sadowska
Michel – Grzegorz Kwas
Paul – Wojciech Leśniak

 

 (-)
Materiał Teatru
4 stycznia 2013
Spektakle
Prawda