Prawnicy czytają dzieciom

20 i 21 maja w Teatrze Polskiego Radia nastąpi preludium akcji charytatywnej „Prawnicy Czytają Dzieciom”, organizowanej przez Fundację Między Niebem a Ziemią. W tych dniach wybitni polscy prawnicy nagrają dla ciężko chorych dzieci dwa audiobooki z bajkami. Reżyserii obu słuchowisk podjął się Janusz Kukuła, dyrektor radiowego Teatru.

W ramach akcji ukażą się dwie płyty (audiobooki) do książek Wydawnictwa BAJKA – „Zaczarowanych historii" Ewy Marii Letki oraz „Czy znacie Wróżkę Czarownicę" Elżbiety Pałasz. Słuchowiska zostaną nagrane w Studiu Teatru Polskiego Radia, udostępnionym nieodpłatnie Fundacji. Do udziału w charytatywnym projekcie zaproszono dwunastu radców prawnych i adwokatów: prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego – byłego ministra sprawiedliwości, prof. Stanisława Sołtysińskiego – doktora honoris causa Szkoły Głównej Handlowej, mec. Bogusława Leśnodorskiego oraz wielu innych wybitnych przedstawicieli środowiska prawniczego. Nad nagraniami czuwać będzie Janusz Kukuła, główny reżyser Teatru Polskiego Radia, który z chęcią udzielił wsparcia tej szczytnej inicjatywie: „Chciałbym, by nasi wspaniali goście przeżyli w Teatrze Polskiego Radia miłe chwile, zrobię wszystko, by połączyć pożyteczne z przyjemnym. Cieszę się na spotkanie z wybitnymi prawnikami".

Całe przedsięwzięcie tradycyjnie zwieńczą aukcje charytatywne organizowane w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu, podczas których na rzecz Fundacji zlicytowane zostaną przedmioty podarowane przez znane osoby. Odbędzie się także sprzedaż książek z nagranymi audiobookami, które trafią również do wszystkich podopiecznych Fundacji oraz do hospicjów domowych.

Fundacja Między Niebem a Ziemią, założona w 2011 r. przez Sylwię Zarzycką, pomaga dzieciom nieuleczalnie i śmiertelnie chorym oraz ich bliskim – obecnie pod jej stałą opieką pozostaje 26 rodzin z całej Polski. Każdego roku Fundacja organizuje akcje, do udziału w których zaprasza wybitnych polskich radców prawnych i adwokatów. W tej chwili współpracuje z 42 kancelariami.(-) (-)
Materiał Organizatora
20 maja 2013