Premiera

Zapraszamy na warszawską premierę: „Diuna 1961. Opera mówiona. Fragmenty". Inspiracją jest fikcyjna wyprawa Franka Herberta, autora „Diuny" – najpopularniejszego cyklu powieści science fiction XX wieku, do Iranu w 1961 roku. Prapremiera miała miejsce w listopadzie w Nowym Jorku oraz w grudniu w Teheranie.

PREMIERA
30 grudnia 2015 (środa), g. 19.00
31 grudnia 2015 (czwartek) g. 20.00
Po czwartkowym spektaklu sylwestrowe afterparty

Komuna// Warszawa, ul. Lubelska 30/32, Warszawa
ceny biletów: ulgowy 20 / normalny 30 zł (do kupienia przed spektaklem)

Spektakl opisuje fikcyjną wyprawę autora „Diuny" do Iranu w 1961 roku. Frank Herbert zostaje wysłany z tajną misją na Bliski Wschód, przez kilka dni przebywa w pustynnym mieście Jazd, czekając na spotkanie z kurierem. Być może pod wpływem narkotyków wyrusza na samotną wyprawę na pustynię. Tam doznaje olśnienia. Widzi możliwe scenariusze rozwoju świata. Te „przyszłowidzące" wizje staną się zaczątkiem napisanej wkrótce literackiej sagi.

Komuna// Warszawa „rekonstruuje" pobyt Herberta w Jaździe. Proces „odnajdywania" śladów pozostawionych przez autora „Diuny" zaciera granicę pomiędzy prawdą a zmyśleniem. Zaczynając podróż, trafiamy na realną pustynię. I stajemy wobec tych samych pytań i rozterek, jakie trapiły Franka Herberta w 1961 roku: czym jest przyszłość, jak nasze wizje wpływają na rzeczywistość... lub po prostu: co się stanie...?

Projekt dofinansowany przez Urząd m.st. Warszawy oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.(-)
Materiał Teatru
30 grudnia 2015