Premiera w Studio

Teatr Studio zaprasza 26 listopada na premierę spektaklu p.t. "Józef i Maria" w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego

Samotność we współczesnym konsumpcyjnym świecie to główny wątek najnowszego spektaklu Teatru Studio pt. "Józef i Maria" w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Premiera już 26 listopada.

- Sztuki austriackiego dramatopisarza, Petera Turriniego, znanego z radykalnych poglądów i artystycznych prowokacji, kilkakrotnie były już wystawiane na deskach Teatru Studio. "Józef i Maria" to spektakl kameralny, w którym Turrini odchodzi od uprawianej w latach 60-tych i 70-tych dramaturgii szoku. - powiedział reżyser, Grzegorz Wiśniewski.

Tytułowi bohaterowie to obcy sobie ludzie, sprzątaczka (Irena Jun) i stróż nocny (Stanisław Brudny), którzy spotykają się w zamkniętym na czas Bożego Narodzenia domu handlowym. Zbliża się wieczór wigilijny. Rozpoczynają rozmowę, która prowadzi ich daleko w przeszłość. Opowiadają o swojej młodości, na którą wpłynęły dwudziestowieczne totalitaryzmy. Przedstawiają dzieje swoich złudzeń i rozczarowań, aby w rezultacie odkryć przed sobą swoją aktualną sytuację. Są ludźmi starymi i samotnymi, odrzuconymi przez świat agresywnego kapitalizmu. Dialogi Józefa i Marii stopniowo odsłaniają skrywane przez nich uczucia i emocje, a zarazem drastycznie demistyfikują fałsz współczesnych stosunków społecznych.

Najbliższe spektakle: 25 (spektakl przedpremierowy) 28,29 listopada oraz 1,2,19,20,21 grudnia, Teatr Studio, Warszawa, pl. Defilad 1. Bilety, w cenie 50 zł, można nabyć w kasie teatru oraz za pomocą strony internetowej: www.teatrstudio.pl. Na wybrane spektakle bilety można kupić za 10 zł w ramach akcji "Za 10 STUDIO".(-)
Materiały Teatru
25 listopada 2011
Spektakle
Józef i Maria