Premiera w Teatrze Kamienica

7 stycznia 2014 roku o godzinie 20:00 w Piwnicy Warsza Teatru Kamienica odbędzie się niezwykła premiera spektaklu pt. „Bar Pod Zdechłym Psem”. Realizacja przedstawienia jest swoistym wypełnieniem testamentu nieżyjącego, wybitnego aktora – Krzysztofa Kolbergera. W dniu premiery miną trzy lata od śmierci artysty.

„Bar Pod Zdechłym Psem" to poetycki spektakl oparty na twórczości Władysława Broniewskiego. Scenariusz sztuki napisał Krzysztof Kolberger, którego marzeniem i jednym z ostatnich planów było wystawienie przedstawienia na deskach Kamienicy. Muzykę specjalnie na potrzeby spektaklu skomponował Włodzimierz Nahorny, na scenie wystąpią: Dariusz Bereski (aktor i poeta) oraz muzycy: Stefan Gąsieniec (fortepian) i Konrad Kubicki (kontrabas).

„Bar Pod Zdechłym Psem" jest opowieścią o walce z nałogami, które zostają pokonane dzięki prawdziwej miłości. Spektakl należy do rzadko spotykanej dziś formy, w której fabuła opowiadana jest przez wiersze i muzykę. W nastrojowej Piwnicy Warsza widz będzie miał okazję nie tylko usłyszeć poezję, ale i jej niemalże dotknąć podczas walki o duszę poety toczoną z „diabłem i listopadem".

„Listopadowy wiatr dmuchający w ulicę jak w flet" zaprasza do „Baru Pod Zdechłym Psem".

W spektaklu wykorzystano wiersze i fragmenty pamiętników Władysława Broniewskiego oraz wiersze Dariusza Bereskiego.Anita Kot
Materiał Teatru
18 grudnia 2013