Premiera w Teatrze Wielkim: "Dama Pikowa

We wtorek o godz. 18 w Teatrze Wielkim premiera "Damy Pikowej", najwybitniejszej opery Piotra Czajkowskiego. Jej zarys powstał w 1889 r. w ciągu zaledwie 44 dni.

Potem przez kilka miesięcy Rosjanin poprawiał libretta i dopracowywał arie. Sukces opery po pierwszych pokazał był ogromny. "Dama Pikowa" do dziś cieszy się popularnością wśród widzów na całym świecie. 

Operę w Teatrze Wielkim w Łodzi wyreżyseruje jeden z najwybitniejszych twórców operowych dyrektor artystyczny Opery Narodowej w Warszawie. Zrealizowane przez niego opery grane są na całym świecie. Mariusz Treliński, absolwent łódzkiej Filmówki, "Damą Pikową" zadebiutuje w Łodzi. 

W rolę Hermana, głównego bohatera opery, wcieli się Krzysztof Bednarek, wybitny tenor znany łódzkiej widowni m.in. z "Rusałki" czy "Carmen". Solista został zaproszony także do realizacji "Damy Pikowej" w Izraelu. 

Inscenizacja "Damy Pikowej" jest oryginalną produkcją Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i powstaje we współpracy Teatru Wielkiego w Łodzi oraz The Israeli Opera TEL-AVIV-YAFO. Na premierę zostały pojedyncze miejsca na balkonie. Bilety: 30-50 zł.jory
Gazeta Wyborcza Łódź
17 kwietnia 2010
Spektakle
Dama Pikowa