Premiera za premierą

Aż trzy premiery tydzień po tygodniu szykuje Teatr Śląski w Katowicach. Pierwsza z nich już 21 marca na Scenie Kameralnej.

Będzie to monodramAnna Reynolds i Moiry Buffini "Jordan" w wykonaniu Ewy Kutyni oraz w rezyserii Grzegorza Kempinsky\'ego. Następnie, 27 marca na Dużej Scenie odbędzie się premiera "Poskromienia Złośnicy" w reżyserii Tadeusza Bradeckiego. Zaś 3 kwietnia  na Scenie Kameralnej -  "Misterium niedzielne"  Tadeusza Gajcego w reżyserii Andrzeja Majczaka i scenografii Awiszaj\'a Hadari\'ego.

Jak zapowiedział na konferencji prasowej dyrektor Teatru Śląskiego Tadeusz Bradecki, będą to trzy premiery bardzo różnorodnych spektakli. Monodram "Jordan" to swoisty "antyteatr", czyli spektakl budowany przede wszystkim na emocjach, teatr przejmujący i teatr prawdziwy, w kórym nie ma miejsca na jakąkolwiek improwizację. "Poskromiernie złosnicy" ma zas być przyjemną i mądrą komedią w stylu włoskich lat 50. XX wieku, na którą  z chęcią mają sie również wybrać widzowie popularnych fars. Wystawienie "Misterium niedzielnego" będzie znów prapremierą przygotowywaną przez Andrzeja Majczaka, reżysera znanego śląskiej publiczności z przygotowania spektakl "Mateczka".Marta Odziomek, l: martao, h: mod123
Dziennik Teatralny Katowice
18 marca 2009