Premiery po wakacyjnej przerwie

W elbląskim teatrze wznowione zostały próby do dwóch premierowych spektakli. Owe sztuki, to "Jednoręki ze Spokane" Martina McDonagha w reżyserii Julii Pawłowskiej oraz "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Mirosława Siedlera.

- Premiera pierwszego ze spektakli już 22 września o godz. 18 na Małej Scenie - zapowiada Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru. - Z kolei premiera "Moralności pani Dulskiej" odbędzie się w październiku. W przedstawieniu tym zobaczymy dwie nowe twarze na elbląskiej scenie: Natalię Jakubowską i Piotra Boratyńskiego. 

"Jednoręki ze Spokane" to pierwsza sztuka McDonagha, której akcja toczy się w Ameryce, w małym, odciętym od świata hotelu przy jednej z amerykańskich autostrad. Opowieść przypomina tajemniczym i dziwacznym klimatem serial "Twin Peaks" lub filmy braci Cohen, pełne przemocy i głupoty tak strasznej, że staje się ona farsą, burleską.

- Znakomity tekst, soczyste postacie, duża dawka humoru - wylicza atuty sztuki Tomasz Walczak. - W obsadzie: Małgorzata Rydzyńska, Leszek Andrzej Czerwiński, Artur Hauke i Wojciech Rydzyński.

Wcześniej, bo już 15 września o godz. 20, na Dużej Scenie elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka odbędzie się podsumowanie projektu "In-Theatre" - interaktywnego spektaklu muzycznego, będącego efektem multikulturowych warsztatów artystycznych.

Z kolei na 6 października zaplanowana jest premiera "Moralności pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Mirosława Siedlera, z udziałem dwóch nowych twarzy na elbląskiej scenie: Natalii Jakubowskiej oraz Piotra Boratyńskiego.

A od połowy października na Dużej Scenie ponownie będzie można oglądać "Czarnoksiężnika z krainy Oz" - muzyczny spektakl w reż. Jerzego Bielunasa, zrealizowany na podstawie powieści autorstwa L. Franka Bauma.Jarosław Grabarczyk
Dziennik Elbląski
30 sierpnia 2012