"Projekt. Noce i dnie"

Nowy Teatr zaprasza 26 stycznia o g. 18 na spektakl zrealizowany w ramach projektu "Wielkopolska: Rewolucje".

Kolejna odsłona współpracy Mikołaja Mikołajczyka z Zespołem Śpiewaczym "Wrzos" z Zakrzewa. Seniorzy z chóru "Wrzos" zmierzyli się nie tylko z zadaniami teatru ruchu, ale także z własną opowieścią o życiu. Inspiracji dla siebie szukali we wpisanej w historię Wielkopolski powieści Marii Dąbrowskiej "Noce i dnie", stawiającej pytania o podsumowanie życia, jego spełnienie i niespełnienie. W przedstawieniu wzięło udział piętnastu seniorów ze swoim choreografem Mikołajem Mikołajczykiem. Zakrzewski zespół wspierają tancerka Iwona Pasińska i aktor Adam Ferency. W niecodziennym gatunku scenicznym, który można nazwać teatrem uczestnictwa, powstał wspólny język.

Występują: Edmund Bindek, Urszula Chałubek, Jan Cieślik, Irena Czermak, Alicja Dąbek, Bogdan Dąbrowski, Danka Okońska, Janusz Okoński, Eugenia Płaczek, Łucja Podlewska, Jerzy Podlewski, Józefa Polak, Maria Trokowska, Jan Wojciechowski, Danuta Zdrenka oraz Mikołaj Mikołajczyk

Gościnnie: Adam Ferency i Iwona Pasińska

Spektakl powstał w ramach programu Samorządu Województwa Wielkopolskiego Wielkopolska: Rewolucje, którego kuratorką jest Agata Siwiak.

Nowy Teatr

Madalińskiego 10/16

Wstęp wolny(-) (-)
Materiał Teatru
22 stycznia 2014