Promocja u Węgierki

22 i 23 marca widzowie Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku ponownie będę mogli zobaczyć spektakl "Czarnobyl. Last minute". Przedstawienie powraca na deski Teatru po przerwie. Z tej okazji Teatr przygotował specjalną promocję: możliwość zakupienia dwóch biletów w cenie jednego.

Prapremiera przedstawienia w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur odbyła się 2 marca 2013 roku. Jesienią mogli je obejrzeć mieszkańcy Łochowa, Krasnegostawu, Suwałk, Hajnówki, Sejn, Michałowa oraz Łap. spektakl został tam zaprezentowany w ramach projektu "Teatr Polska", realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

"Czarnobyl. Last minute" to spektakl, który wyrósł z czytania performatywnego adaptacji "Czarnobylskiej modlitwy. Kroniki przyszłości" Svietlany Aleksijewicz. To próba przyjrzenia się skutkom wybuchu z 26 kwietnia 1986 roku w wymiarze ludzkim i politycznym. Teatr wraz foyer staje się w czasie trwania spektaklu interaktywnym Muzeum Czarnobyla, z przedmiotami eksponującymi współczesną apokalipsę, która otarła się o granice absurdu.

W spektaklu wykorzystano 12-sekundowy fragment wypowiedzi prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki z konferencji prasowej na temat przyszłej budowy elektrowni jądrowej. Informację tę ogłosił podczas jednej ze swoich wizyt w regionie dotkniętym awarią w Czarnobylu, co stanowi czytelny kontrapunkt do aktualnej, polityczno-społecznej wymowy tego spektaklu.

Z myślą o widzach, którzy nie mieli jeszcze okazji obejrzeć przedstawienia, Teatr przygotował promocję. Wszystkie chętne osoby mogą kupić dwa bilety na spektakl w cenie jednego. Promocja dotyczy biletów normalnych na przedstawienie, które będzie można obejrzeć 22 i 23 marca o godz. 17.00. Promocyjne bilety dostępne są wyłącznie w Kasie Teatru, czynnej od wtorku do niedzieli w godz. 14.00 - 20.00.

Zapraszamy!(-) (-)
Materiał Teatru
13 marca 2014