Przedstawienie dyplomowe w Ateneum

Spektakle dyplomowe mają bogatą i ważną tradycję. Sprawdzają predyspozycje i profesjonalne przygotowanie studentów kończących Akademię Teatralną, ale też mają przynieść im szczęście na zawodową przyszłość.

"Piosennik" to przedstawienie dyplomowe IV rku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej, w którym zobaczymy aż dziewięcioro młodych aktorek i aktorów. Choć większość z nich ma na koncie role np. w popularnych serialach („Na dobre i na złe", „Czas honoru", „Ojciec Mateusz", „Lekarze", „Prawo Agaty", „Hotel 52") czy nawet większe role (jak Adam Fidusiewicz - „W pustyni i w puszczy", spektakl telewizyjny „Romeo i Julia"), te wielkie role teatralne jeszcze przed nimi.

Opiekunem artystycznym i współautorem scenariusza przedstawienia jest Andrzej Poniedzielski – aktor Teatr Ateneum, poeta, znany ze swych unikalnych występów kabaretowych w telewizji i w duecie z Arturem Andrusem w „Kabaretto" w Teatrze Ateneum.

Mamy nadzieję, że Teatr Ateneum, na scenie którego dyplom swój przedstawiali m.in. Andrzej Chyra, Janusz Józefowicz, Dorota Nowakowska, Małgorzata Pieńkowska, Agnieszka Pilaszewska to szczęście im przyniesie.Aleksandra Osiak
Dziennik Teatralny
5 kwietnia 2013
Spektakle
Piosennik