Przedświąteczna lekcja dla zakochanych

Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza 13 lutego 2011 (niedziela) o godz. 12.00 na LVII Krakowski Salon Poezji w Gliwicach. Scena GTM przy Nowym Świecie tym razem ugości aktorów czytających poezję miłosną

Czytać będą Agnieszka Radzikowska (Teatr Śląski w Katowicach) oraz Artur Święs (Teatr Śląski w Katowicach). Oprawa muzyczna - Dorota Dakszewicz - fortepian. Gospodarz Salonu: Paweł Gabara.

Niezależnie od tego, jak bardzo komercyjny charakter mają dzisiaj obchody dnia świętego Walentego, jednego odmówić im nie można: przypominają nam o czymś prostym, zwyczajnym, ale wspaniałym; czymś, o czym zabiegani na co dzień nie zawsze pamiętamy – o miłości. W środku zimowego miesiąca, gdy za oknem mróz i śnieg, serca zalewa nam gorące uczucie i nagle wszyscy zamieniamy się w poetów.

Kiedy jednak ogarnia nas pragnienie, by zacząć mówić do naszych ukochanych pięknie jak nigdy dotąd, czasem okazuje się, że musimy się zmierzyć z poważnym problemem: słowa jakoś nie chcą układać się tak, jak nam w duszy gra, a kiedy próbujemy podpatrzyć u „zawodowców” jak nadać im odpowiedni kształt, okazuje się, że z oceanu wierszy o miłości trudno wybrać te najbardziej trafne, wzruszające, piękne.

Dla wszystkich, którzy tuż przed 14 lutym borykają się z tym właśnie problemem, przygotowaliśmy specjalne wydanie Krakowskiego Salonu Poezji w Gliwicach. W jego scenariuszu znajdą się najpiękniejsze wiersze o miłości największych polskich i światowych poetów, dobrane specjalnie pod kątem dnia świętego Walentego. Zapraszamy – nie tylko zresztą zakochanych – na tę przedświąteczną lekcję, dzięki której każdy z uczestników stanie się ekspertem w dziedzinie poezji miłosnej.

Bilety wstępu: 1 zł
Rezerwacja: www.teatr.gliwice.pl



(-)
Materiały Teatru
9 lutego 2011