Przenikanie się sztuk i prądów teatralnych

Tegoroczny festiwal organizowany jest on-line. Organizowany jest przez Teatr Węgierski w Cluj, w Rumunii, w czasie od 19 do 29 listopada 2020. Występuje 25 teatrów z całej Europy, a zaprezentowane zostaną 34 przedstawienia. Bardzo ciekawa jest sekcja przedstawień historycznych z okazji 30-lecia Unii Teatrów Europy.

Zobaczyć tam będzie można m.in. spektakle Giogio Strehlera, Lwa Dodina i Krystiana Lupy („Końcówka" Becketta" z Teatro de La Abadia w Madrycie z 2010 roku). Organizatorami są: Interferences International Theatre Festiwal, Kilozsvari Allami Magyar Szinhaz oraz Teatru Maghiar de Stat Cluj. W tym roku festiwal zatytułowany jest „Horyzonty" i poświęcony jest aktualnej sytuacji naszego kontynentu.

Szczegółowe informacje wraz z dokładnym programem festiwalu dostępne są na stronie internetowej:
http://www.interferences-huntheater.ro/2020/en/program/main-programme/.

Festiwal ma także, uaktualniany, swój profil na Facebooku, na którym zamieszczane są newsy. Profil prowadzi też streaming prezentowanych spektakli. Link do profilu:

https://www.facebook.com/events/357546881974577

W dniu 28 listopada 2020 roku o godzinie 18:00 Piotr Kondrat zaprezentuje swój spektakl
„Noc Szekspira" wg Williama Shakespeare'a. W roli ducha zobaczymy kota Pantani, a w pozostałych rolach Piotra Kondrata. Opiekę artystyczną sprawował Maciej Ferlak, a całość zmontował Bogdan Karczewski. Piotr Kondrat wykorzystał w spektaklu muzykę Louisa Armstronga, Barbry Streisand, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Włodzimierza Wysockiego i Krzysztofa Komedy. Spektakl został zrealizowany w dniach od 26 maja do 10 czerwca 2020 roku w Domu Kondratów w Ząbkach i w Teatrze Powszechnym w Radomiu. W spektaklu zostały wykorzystane fragmenty sztuk Williama Szekspira - Kupiec wenecki, Ryszard III, Burza, Jak wam się podoba, Sen nocy Letniej, Wieczór Trzech Króli i Hamlet.

Spektakl będzie dostępny na Facebooku pod linkiem: https://www.facebook.com/events/357546881974577

- Polecam wszystkim spektakle Giorgio Strehlera, Lwa Dodina i Silviu Purcarete. Ciekaw jestem też "Końcówki" Becketta z Madrytu w reżyserii Krystiana Lupy. Mój spektakl będzie po polsku z angielskimi napisami - mówi Piotr Kondrat. – Jest to festiwal szczególny. Jego tajemnica kryje się w nazwie. Interferencje to przenikanie się sztuk i prądów teatralnych w Europie, a także dróg, którymi zmierzamy do przyszłości.Ilona Słojewska
Dziennik Teatralny Bydgoszcz
21 listopada 2020
Portrety
Piotr Kondrat