Przesłuchania do Wesela...

TR Warszawa szuka nieprofesjonalnych, muzykujących osób z Bródna i innych dzielnic Warszawy. TR Warszawa, zaprasza zainteresowanych nieprofesjonalne muzyczki i muzyków na przesłuchania do Bródnowskiej Orkiestry Weselnej, która zagra podczas "Wesela na Bródnie" – wyjątkowej uroczystości, zaplanowanej na 9 maja 2020 roku w Lasku Bródnowskim w Warszawie.

 

"Wesele na Bródnie" to całonocne plenerowe wydarzenie społeczno-artystyczne, inspirowane „Weselem" Stanisława Wyspiańskiego. Inicjatorzy projektu – reżyserka Agnieszka Olsten i artysta wizualny Paweł Althamer – wraz zespołem TR Warszawa zapraszają mieszkanki i mieszkańców Bródna oraz całej Warszawy do odczarowania polskiej mitologii i wspólnego świętowania ponad podziałami. Tak jak u Wyspiańskiego, poezja będzie przenikać się z rzeczywistością; obok siebie za weselnym stołem usiądą postaci z „Wesela", nowożeńcy i weselni goście.

Bródnowska Orkiestra Weselna. Przesłuchania
Szukamy nieprofesjonalnych, muzykujących osób z Bródna i innych dzielnic Warszawy, otwartych na międzyludzkie spotkanie i artystyczną przygodę, grających na instrumentach nieelektronicznych (umiejętność czytania nut nie jest wymagana, osoby biorące udział w projekcie muszą mieć ukończone 18 lat).

Występ Bródnowskiej Orkiestry Weselnej poprzedzą dwumiesięczne warsztaty muzyczne, które poprowadzi kompozytorka i pianistka, Aleksandra Gryka. Celem warsztatów będzie zbudowanie orkiestry i wypracowanie repertuaru, który zostanie wykonany podczas wydarzenia 9 maja 2020. Zajęcia będą odbywać się w każdą sobotę, począwszy od 21 marca 2020 roku w wymiarze 4 godzin dziennie (bez 11 kwietnia 2020 roku, tj. Wielkiej Soboty) oraz dodatkowo w tygodniu poprzedzającym "Wesele na Bródnie", w okresie między 4-9 maja 2020 roku. Miejsce warsztatów i dokładny harmonogram zostaną podane po ogłoszeniu wyników przesłuchania (udział w warsztatach i występie w ramach wydarzenia WESELE NA BRÓDNIE jest bezpłatny, organizatorzy nie zapewniają instrumentów na warsztatach i podczas występu).

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o wysłanie zgłoszenia dostępnego online: http://bit.ly/Wesele-Brodno-Orkiestra

Marcowe przesłuchania odbędą się w dniach 14 i 15 marca 2020 roku w Domu Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, (ul. Piotra Wysockiego 11, Warszawa). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13 marca 2020 roku (z końcem dnia).

Szczegółowe informacje na temat castingu i partycypacyjnego projektu artystycznego Pawła Althamera i Agnieszki Olsten znajdują się w załączniku. Będę wdzięczna za informowanie o castingu i projekcie "Wesele na Bródnie".Kaja Stępkowska
Materiał Teatru
2 marca 2020
Teatry
TR Warszawa