Przez park w Białymstoku

Komedia znanych twórców to idealna propozycja na teatralny wieczór nie tylko dla par małżeńskich. 12 czerwca w operze przy ul. Odeskiej wystawiana będzie sztuka Neila Simona.

Komedia romantyczna w reżyserii Tomasza Szafrańskiego, z muzyką Adama Sztaby, oparta na scenariuszu Neila Simona przedstawia niby banalną historię, ale dobitnie ukazującą, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. W narzeczeństwie zawsze łatwo o kompromis, szczególnie jak się ze sobą nie mieszka, za to po ślubie... Tu właśnie zaczynają się schody.

- Miłość jaka jest - każdy widzi. Najtrudniejsza z najprostszych rzeczy na świecie. A gdy miłość nagle zmienia się w małżeństwo, wtedy czasem robi się... Cóż, na pewno robi się śmieszniej!" - tak komedię "Przez park na bosaka" rekomendują jej realizatorzy.

Teatr Kwadrat wraca do Białegostoku z kolejnym hitem teatralnym ostatnich lat. Tym razem jest to historia uroczej pary. Corie i Paul są małżeństwem z sześciodniowym stażem. Siódmego dnia, bynajmniej nie odpoczywają, tylko wprowadzają się do swojego pierwszego wspólnego gniazdka, które jak się później okazuje jest dalekie od ideału. Zima jest pierwszym źródłem nadciągających problemów młodego małżeństwa. Okazuje się bowiem, że kaloryfer w mieszkaniu jest zimny, jak zimne nóżki, a nóżki są zimne, ponieważ w suficie jest dziura, wielkości szybu windy towarowej. Tyle że windy przecież nie ma.

Sztuka ujmuje energią aktorów, pomysłowym scenariuszem, a przede wszystkim świetnym kontaktem z publicznością. Grają w niej Marta Żmuda-Trzebiatowska, Kamil Kula, Ewa Ziętek zamiennie z Ewą Wencel, Grzegorz Wons lub Marek Siudym oraz Maciej Kujawski.

Komedię "Przez park na boska" będzie można obejrzeć 12 czerwca o godz. 19 na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Bilety kosztują w zależności od miejsca 60 zł, 80 zł, 95 zł, 110 zł i 130 zł. Dostępne są kasie opery, salonach EMPiK oraz na stronie Teatru Kwadrat www.teatrkwadrat.pl.(-)
Kureir Poranny
12 czerwca 2015