PTT na deskach LT

Zielonogórska Pracownia Teatru Tańca działająca w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji pod kierunkiem artystycznym Marka Zadłużnego to grupa utalentowanych, młodych ludzi z wielką pasją do sztuki zrodzonej z ruchu. Od kilku lat na bieżąco śledzimy poczynania należących do niej tancerzy, pozostając pod wrażeniem ich kreatywności.

W podsumowaniu sezonu artystycznego w 2016 roku uznaliśmy ją za jeden z najlepiej zapowiadających się niezależnych zespołów teatralnych. Już za kilka dni wszyscy, którzy tak jak my cenią niebanalne formy teatralne, będą mieli okazję obejrzeć jej premierowe spektakle!

8 maja o godzinie 18.00 na dużej scenie Teatru Lubuskiego zespół repertuarowy Pracowni Teatru Tańca zaprezentuje spektakl pt. „STAMINA" w choreografii Marka Zadłużnego i zespołu, z wizualizacjami autorstwa Joanny Fuczko.
Po raz pierwszy wystąpi także zespół adeptów w choreografii Marka Zadłużnego zatytułowanej „|UN|CHAIN".

Gościnnie zatańczy Teatr Tańca Enza ze Słupska w choreografii Gabrieli Keller-Janus pt. „Koniec Kontemplacji".

Dodatkowo zaprezentowany zostanie spektakl "9.81" w wykonaniu zespołu repertuarowego Pracowni Teatru Tańca.

Wstęp na wszystkie spektakle jest wolny. Widzowie będą mieli możliwość nabycia cegiełek, z których darowizna zostanie w całości przeznaczona na rozwój Pracowni Teatru Tańca.
Serdecznie zapraszamy!

Artystycznym ojcem Pracowni Teatru Tańca jest dr Marek Zadłużny – choreograf, dyplomowany artysta tancerz, pedagog i teoretyk tańca. Zespół repertuarowy liczy zaś obecnie jedenaście osób związanych profesjonalnie ze sztuką teatru tańca i już od ośmiu lat prezentuje swoje spektakle na prestiżowych festiwalach artystycznych w Polsce i za granicą.Agnieszka Moroz
Dziennik Teatralny Szczecin
5 maja 2018
Portrety
Marek Zadłużny