"Q&A" - spektakl teatru tańca

8 września 2023 r. Living Space Theatre premierować będzie spektakl teatru tańca 'Q&A (the Polish Edition)' w choreografii Rachel Erdos w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie.

Opis spektaklu

W 1977 roku psycholog Arthur Aron opublikował artykuł "The Experimental Generation of Interpersonal Closeness". W swoich badaniach Aron zebrał 36 pytań przeznaczonych do dialogu między dwojgiem nieznajomych, a pytania stopniowo stawały się coraz bardziej osobiste. Według badania, otwartość na drugą osobę i postawienie się w sytuacji bezbronności rozwija silną intymność, która prowadzi do natychmiastowej miłości.

5 tancerzy... 36 pytań...

Ujawnienie osobowości, życia i ich doświadczeń w kameralnym wydarzeniu tanecznym. Czy chciałbyś być sławny? Kiedy ostatnio śpiewałeś dla siebie? Dla kogoś innego? Jakie jest twoje najstraszniejsze wspomnienie?
Praca 'Q&A' autorstwa Rachel Erdos powstała w 2017 roku w Tel Awiwie w Izraelu. Polska edycja spektaklu powstała wyłącznie dla i we współpracy z Living Space Theatre.

Informacje
Koncept i choreografia: Rachel Erdos
Tancerze: Monika Witkowska, Dominik Więcek, Paweł Kozłowski, Mikołaj Karczewski, Natalia Dinges
Reżyseria świateł: Paweł Murlik
Reżyseria dźwięku: Alon Peretz
Produkcja: Living Space Theatre
Współorganizator: Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partnerzy: Teatr Łaźnia Nowa, Dom Utopii, Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie

"Spektakl jest dofinansowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego Zamówienia choreograficzne 2023, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego."Natalia Dinges
Materiał organizatora
17 sierpnia 2023