Rodzina dzisiaj?

To jedna z najciekawszych współczesnych sztuk anglojęzycznych. Od światowej premiery w 2007 r. święci triumfy na prestiżowych amerykańskich i angielskich scenach. Premiera w Teatrze im. Jaracza 28 maja

Sztuka Tracy Lettsa to opowieść o trudnych rodzinnych relacjach, utraconych marzeniach oraz sekretach i chowanych przez lata wzajemnych urazach. Akcja sztuki "zagęszcza się", gdy pewnego sierpniowego wieczoru w niewyjaśnionych okolicznościach znika senior rodu - Beverly Weston. Zaniepokojeni krewni zjeżdżają do rodzinnego domu; wymuszone spotkanie obnaża długo skrywane tajemnice. Surowość i dramatyzm sytuacji łagodzi czarny humor i błyskotliwe dialogi, które nadają sztuce tragikomiczny wydźwięk.

Zdaniem reżysera spektaklu - Artura Urbańskiego - głównym atutem dramatu "Sierpień" są ciekawie nakreślone, wyraziste i pełne psychologicznej prawdy postaci - doskonały materiał wyjściowy dla pracy aktorów. Tematyka dramatu - w szczególności niebanalnie ukazany w sztuce "portret" klanu Westonów - skłania do refleksji i dyskusji na temat kondycji współczesnej rodziny.(-)
Materiały Organizatorów
21 maja 2011