Romans, miłość, a może skandal?

Krakowski Teatr VARIETE zaprasza na spektakl „VARIETE's Great Revue", który odbędzie się 28 kwietnia 2022 roku. Tym razem scena Krakowskiego Teatru VARIETE zamieni się w ekskluzywny hotel, gdzie roztańczony Room Service, pod czujnym okiem czarującego Concierge'a, pieczołowicie przygotowuje się na przyjęcie wielkiej gwiazdy.

Tym razem scena Krakowskiego Teatru VARIETE zamieni się w ekskluzywny hotel, gdzie roztańczony Room Service, pod czujnym okiem czarującego Concierge'a, pieczołowicie przygotowuje się na przyjęcie wielkiej gwiazdy. Wizyta Divy jest związana z koncertowym show, na który bilety wyprzedały się błyskawicznie. W jaki sposób jej obecność zaburzy dotychczasowy rytm życia hotelu i co czeka za zamkniętymi drzwiami pokoi? Romans, miłość, a może skandal?

Najnowszy spektakl Teatru VARIETE to osadzona we współczesności wybuchowa mieszanka tańca, akrobacji, muzyki na żywo, romansu i sławy. Pomysłodawcami i współautorami scenariusza są Krzysztof Tyszko - tancerz musicalowy i choreograf, związany z wieloma teatrami muzycznymi w Polsce, a także produkcjami telewizyjnymi takimi jak seriale „Osiecka" i „Wojenne dziewczyny" oraz Ewelina Adamska-Porczyk - tancerka, aktorka, choreografka, która ma na swoim koncie ponad 70 realizacji scenicznych, głównie na scenie Teatru Capitol we Wrocławiu. W tym tandemie powstały już takie tytuły jak „Chicago" oraz „Pretty Woman – The Musical", będące w repertuarze Krakowskiego Teatru VARIETE. Do współpracy nad najnowszą premierą, zaprosili tym razem trójkę utytułowanych choreografów - Barbarę Olech, Tinę Papazyan i Adama Betę, dziewiętnaścioro tancerek i tancerzy, a także parę akrobatów - Jacka Marksa oraz Martynę Pytel.

Artyści zaprezentują się w kostiumach projektu Anny Chadaj, inspirowanych m.in. awangardowymi wybiegami mody. Bogaty dorobek tej scenografki i kostiumografki obejmuje współpracę przy realizacji wielu spektakli dramatycznych, muzycznych, operowych i lalkowych. Scenografię zaprojektuje Mariusz Napierała, autor kilkudziesięciu realizacji, spośród których znamienita część to przedstawienia muzyczne, balety oraz musicale. Muzykę i aranżacje przygotuje Mariusz Obijalski - pianista, kompozytor, producent i aranżer, który miał okazję pracować przy wielu ambitnych projektach muzycznych, u boku znakomitych artystów, takich jak Zbigniew Wodecki, Monika Borzym czy Fisz Emade Tworzywo. Dodatkowych wrażeń dostarczy widzom orkiestra grająca na żywo pod kierownictwem muzycznym Ignacego Matuszewskiego - pianisty, kompozytora, aranżera i producenta, który współpracował z Krakowskim Teatrem VARIETE przy spektaklach „Pretty Woman – The Musical oraz „Bez seksu proszę". Za opracowanie światła odpowie Tadeusz Trylski - światłograf w teatrze i architekturze, który posiada w swoim dorobku współpracę ze scenami na londyńskim West Endzie, nowojorskim Broadwayu oraz wieloma teatrami muzycznymi w Polsce.

Patronat medialny nad premierą sprawują TVP3 Kraków, Dziennik Polski oraz AMS, natomiast patronat radiowy objęło RMF Classic. Partnerem wydarzenia jest Krakowski Holding Komunalny.
Do zobaczenia w VARIETE!

 

PREMIERA / 24.04 

28.04 / czwartek / 19:00
29.04 / piątek / 19:00
30.04 / sobota / 18:00

6.05 / piątek / 19:00
7.05 / sobota / 18:00
8.05 / niedziela / 17:30Kamila Kaźmierczak
Materiał Teatru
26 kwietnia 2022