Rozpusta w Kieleckim Centrum Kultury

Emilian Kamiński w roli Don Juana - brzmi intrygująco. Jeśli dodamy do tego znakomitą grę pozostałych aktorów, ciekawą historię i wyśmienitą muzykę dobra zabawa gwarantowana. Tak w skrócie zapowiada się sztuka "Testament cnotliwego rozpustnika". Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 16 listopada.

To opowiedziana w rytmie flamenco romantyczna historia człowieka wyklętego, rzekomego grzesznika poszukującego jedynie prawdziwej miłości. Jej bohaterem jest hiszpański uwodziciel, słynny łamacz niewieścich serc - Don Juan, uwielbiany przez kobiety i znienawidzony przez mężczyzn, który u kresu życia postanawia rozliczyć się ze swoją... przeszłością. Śmiertelnie ugodzony nożem, pragnie otrzymać ostatnie namaszczenie, którego ze względu na jego złą sławę nie chce mu udzielić żaden duchowny.
Przetykana pełnymi humoru dialogami spowiedź znajdującego się u kresu życia rozpustnika jest rozliczeniem ze społeczeństwem, z Kościołem, z samym sobą. Stanowi pretekst do rozważań na temat miłości oraz prawdziwej wartości człowieka. Okazuje się, że nigdy nie jest za późno na to, aby zmierzyć się z demonami przeszłości, które mogą wyjść na światło dzienne w najmniej oczekiwanym momencie...

Reżyserem sztuki jest Emilian Kamiński, który jednocześnie wciela się w postać tytułowego rozpustnika. Obok niego na scenie zobaczymy: Katarzynę Cichopek, Agatę Teodorczyk, Przemysława Cypryańskiego, Jarosława Witaszczyka, Andrzeja Lewockiego oraz Małgorzatę Nowak i Monikę Oławską. "Testament..." miał swoją premierę w lutym 2010 roku w Teatrze Kamienica w Warszawie i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością.

Testament cnotliwego rozpustnika piątek, 16 listopada, Kieleckie Centrum Kultury, godzina 18. Bilety w cenie 80, 90 i 100 złotych do nabycia w kasach Kieleckiego Centrum Kultury, Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, biurach podróży Orbis i Omnia oraz u organizatora, Agencji Pop-Art, tel: 41-34-07-291, 604-496-001 oraz 607-217-617./dota/
Echo Dnia
13 listopada 2012